Forum

account unknown hat...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

account unknown hatasi

refik yorgancı
(@refikyorganci)
Üye

Arkadaslar merhaba

soyle bir sorunum var.sistemimize exch 2010 kurulumu yaptik bir kac aksilikten dolayi exch i kaldirmadan server i formatlamak zorunda kaldik.

simdi exch 2010 kuruldu calisiyor fakat soyle bir durum var admin yada exch uzerinde yetkisi olan grup yada user larin security kisminda account unknown (s-1-5-21 ile baslayan hesaplar ekleniyor.elle kaldiriyorum tekrar ekleniyor.exch ile yetkili gruplardan falan inheriti disable yapip birakirsam tekrar gelmiyor ama acar enable yaptigim zaman tekrar  geliyor.bu tarz bir sorunla karsilasan oldu mu acaba cozum bulabilen var midir? 

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 17/04/2013 13:33
refik yorgancı
(@refikyorganci)
Üye

Sorun cozuldu sanirim.daha once de user and comp. dan domain ismine sagtiklayip securty kismindan s-1-5-21 ile baslayan account unknown useri silmistim.normal AD yetkisi olmayan userlardan gitmisti ama admin yada bazi yetkileri olan kullanicilara tekrar otomatik olarak ekleniyordu.bugun adsi edit>confg>sites altindakilerden de ayni sekilde security kismindan cikarinca artik otomatik eklenmeyi birakti.

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 18/04/2013 15:50
Davut EREN
(@davuteren)
Üye

s-1-5-21 şeklinde oluşan kullanıcılar sizin account olarak ekleyip SID si henüz oluşmamış kullanıcılarda çıkar genelde. muhtemelen sizde kullanıcıyı kaldırmışsınız ve söylediğiniz üzere adsiedit ten de çıkarttığınız için eklemeyi kesmiştir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/04/2013 16:18
oğuzhan yıldız
(@oguzhanyildiz)
Üye

 Benimki hata değil, soru;

Account Unknown'lar nedir? Daha önce AD ve exchange'i çok upgrade ettik, bu hesaplar sistem için gerekli midir yoksa önceki sistemlerden kalan ve çöp niteliğinde hesap ve izinler midir? Silindiğinde bir zararı olur mu? get-aduser ile bu SID numaralarını tanıdığımda herhangi bir obje çıkmıyor.

Teşekkürler.

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/08/2013 15:55
Paylaş: