Forum

Fax Server Sorunu

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fax Server Sorunu

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
451 Görüntüleme
(@cuneytkorkmaz)
Gönderiler: 21
Eminent Member
Konu başlatıcı

Selamlar,

Elimde 4 portlu fax kartı var üzerinde de bağlı 4 tane hat, fax server üzerinde 4 farklı klasör oluşturup paylaştırdım. İstiyorumki x numarasına gelen fax x klasörüne, y numarasına gelen fax y klasörüne gitsin, gerekli ayarları paylaşım ve izinleri yaptım faxlar klasörlere düşüyor.
Ama şöyle bir sorunum var. Ben gerekli rule yapmama rağmen x klasörüne gitmesi gereken fax y klasörüne gidiyor.
Yani ben rule yapmama rağmen fax server rastgele klasörlere atıyor gelen faxları.
Servislerimi restart ediyorum, tüm technet makalelerini aradım ama kurulumun nasıl yapıldığını anlatıyor sadece. Nasıl düzeltebilirim bu sorunu?
Server 2008 R2'de de kurulum yaptım yine aynı sorunu yaşıyorum.

Teşekkürler.

Gönderildi : 17/04/2013 13:59

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4272
Co-Helper

Server'ın fax hizmeti böyle saçmalıklar yapabiliyor yetkinlik düzeyi ile alakalı siz çözebilir misiniz bilmem. Böyle bir yapıda 3rd parti bir çözüm kullanmak daha doğru olur actfax, gfi gibi seçenekler.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/04/2013 03:24

(@cuneytkorkmaz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

İbrahim Bey, cevapladığınız için teşekkür ederim.
3rd party tool kullanamıyoruz malesef. Server üzerinde bir şekilde çözmem gerekiyor bu problemi 

Gönderildi : 18/04/2013 14:04

(@cuneytkorkmaz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba, yok mu yardımcı olacak kimse 

Gönderildi : 19/04/2013 16:42

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4272
Co-Helper

Malesef dediğim gibi bunun benzeri garipliklere ben geçmişte çözüm getiremediğimden onları yazmıştım başka arkadaşlardan çözüm geliştirebilen vardır mutlaka diye dinlemeyi tercih ediyorum.:)

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 20/04/2013 04:05

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Bu tür durumlarda ürününüz lisanslı ise Microsoft'u arayıp destek almanız daha sağlıklı olacaktır. Sorunun çözümünü merak ettim açıkcası geri dönüş yaparsanız sevinirim.

Gönderildi : 20/04/2013 04:59

(@cuneytkorkmaz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Yanıtlayan arkadaşlarıma çok teşekkürler, Eğer problemi çözersek paylaşırım tabii ki. Ama şu an için çözüm parkta sorunum çözümsüz kaldı 🙂
Herkese iyi çalışmalar dilerim

Gönderildi : 24/04/2013 20:46

Paylaş: