Forum

Remote Desktop Yazı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Remote Desktop Yazıcı Problemi

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
640 Görüntüleme
(@A.CemilTurgut)
Gönderiler: 10
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

Windows Server 2012 üzerinde Zirve muhasebe programı var.  Easy printer ile client bilgisayarlar RDP ile bağlandığı zaman kendilerine bağlı olan yazıcıları server üzerinde görüp txt veya word gibi dökümanlardan çıktı alabiliyorlar ama Zirve'den alamıyorlar. Sanırım dos mode olduğu için alamıyorlar, yazıcı hiçbir tepki vermiyor. Bu arada yazıcı OKI marka ve USB ile bağlı. Daha önceden benzer bir sorun yaşayan veya çözümü konusunda yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa memnun olurum. Teşekkürler...

Gönderildi : 16/04/2013 22:59

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

Cemil bey merhaba, zirve programını, kullanmadım da bilmiyorum da fakat Easy Print teknolojini kullandığınız için yazıcıdan çıktı alıyor olmanız gerek. yazıcının adının UZUN olmadığının ve Türkçe karakter olmadığına bakarak deneyebilirmisiniz. birde bu problemi firmaya bildirdinizmi?

Gönderildi : 17/04/2013 13:33

(@A.CemilTurgut)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Davut Bey ;

Bahsettiğim gibi normal çıktı alabiliyoruz ama Zirve yazdırmıyor.  USB sanırım dos mode'de yazdırmıyor. Lokal'de yazıcı adım ve paylaşım adı uygun ve 6 karakter. LPT' mi olması gerekiyor acaba ?

Gönderildi : 17/04/2013 15:01

(@davuteren)
Noble Member

USB den kaynaklanacağını sanmıyorum. 08503030030 nolu telefonu arayarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz bence.

Gönderildi : 17/04/2013 15:24

(@A.CemilTurgut)
Active Member
Konu başlatıcı

Easy printer disable ettim ve server üzerinde mevcut kullanılan OKI marka driveri tanıtınca sorun düzeldi. Server 2012 tarafında mı bir sıkıntı var anlayamadım, daha önce hiç sorun yaşatmamıştı. İlginize teşekkürler. Bu arada aşağıdaki resimde yer alan "remote desktop license server" tarafını 2012'de bir türlü bulamadım, bilginiz var mı acaba ? Lisansları tanıttım ama sunucuyu gösteremiyorum. 

Gönderildi : 17/04/2013 19:27

(@davuteren)
Noble Member

Server Manager üzerinden yeni bir  rol ekleyin features penceresinde Remote Desktop Services Tools var oradan ekleyebilirsiniz

Gönderildi : 18/04/2013 16:49

(@A.CemilTurgut)
Active Member
Konu başlatıcı

Server'da domain kurulu değil, 2012 RDP'de bu işlem için domain mi kurulması gerekiyor acaba ?

Gönderildi : 19/04/2013 01:50

(@davuteren)
Noble Member

rollerden bu özelliği kurmanız yeterlidir. domain kurulumuna ihtiyaç yoktur.

Gönderildi : 19/04/2013 11:00

Paylaş: