Forum

windows 2008 r2 ve ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows 2008 r2 ve IIS problemleri

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
458 Görüntüleme
(@MertYucel)
Gönderiler: 33
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba 

windows 2008 r2 bir sistemimiz var. sistem web server olarak calisiyor. Cok nadiren reset ve reboot islemi yapıyoruz. en son yapılan bir reboot isleminden sonra cihaza uzak masa üstü ile baglanmak istediğimde asagidaki hatayi almaya basladım. 

The task you are trying to do can't be completed because remote desktop services is currently busy. Please try again in a few minutes. Other users should still be able to log on 

daha sonra sisteme local login olmak istedigimde login olabildim ancak masa ustunun gelmesi yarım saati buldu. masa üstü geldikten sonra sistem 7-8 saat normal calismasina ragmen daha sonra sadece PHP ile calisan siteler hata vermeye basladı. bu esnada .NET ile calisan sitelerde hic bir sorun yoktu. hepsi gayet hizli calisiyordu. Bu problemlerin sebebi ne olabilir ????

Ram'e baktıgım zaman genelde %90 civarinda fiziksel hafizanın dolu oldugunu goruyorum. bu normal sanırım . 

Gönderildi : 16/04/2013 20:37

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Ram kullanımı hangi uygulamalarda ayırca IIs üzerinde hangi sitenin ne kadar yoğunluk yaptığını görebilirsiniz. sitelerden birine atak geliyorda olabilir.

Gönderildi : 16/04/2013 20:55

(@MertYucel)
Gönderiler: 33
Trusted Member
Konu başlatıcı

Peki ram in bu kadar cok kullanılması normal midir ? yoksa bir web sunucuda hangi seviyede olmalidir bu ram kullanımı ??

Gönderildi : 16/04/2013 21:00

Paylaş: