Forum

Dell R210 Disk Imag...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Dell R210 Disk Image Problemi

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
435 Görüntüleme
(@NazmiYIGIT)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Herkese Merhaba

Elimizde Dell R210 server var üzerinde 2*1tb disk mevcut (Raid1) şuan itibariyle diskte yer yok denecek kadar azaldı

Bu sebeple 2*2tb disk aldım.Hp serverlarda daha önceden disk yükseltme işlemini image alıp yeni diski takıp imagedan geri dönme yolu ile gercekleştiriyorduk.

Fakat Acroniste dahil bir cok image programı cd'den boot edilebilir program denedim hiç biri maalesef disk yapısını görmedi.

Bu konu ile ilgili fikirleriniz nedir?

Eski diskleri devre dışı bırakıp yeni diskleri nasıl aktif edebilirim?

Gönderildi : 10/03/2013 19:23

(@NazmiYIGIT)
Active Member
Konu başlatıcı

Anladığım kadarıyla fikri olan yok

Gönderildi : 12/03/2013 15:06

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4304
Co-Helper

Raid yapısında bahsettiğiniz değişiklikler ile image dan dönme zaten mantıklı değil. Tablo size'ları önemli bu sebeple yedek/clone sector by sector değil file katmanın da almak lazım. System state vs herşeyi yedekleyerek yeni den raid dizesi oluşturarak kurulum yapmak daha mantıklı.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 12/03/2013 15:53

(@NazmiYIGIT)
Active Member
Konu başlatıcı

Raid yapısında herhangi bir değişiklik yapmıyoruz önceki disk yapısıda Raid 1 yeni disk yapısıda Raid 1

Yıllarca disk yükseltme işlemini bu şekilde yaptık. 

Burada Problem Dell r210da raid yapısını görmemesi 

Gönderildi : 12/03/2013 17:05

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

acronis ile kullandığınız bootable media muhtemelen linux based

buna driver ekleme şansınız yok , acronis ile windows PE based bir bootable media yaratıp sonrasında raid kartınızın driverlerini entegre etmeyi 

deneyebilirisiniz 

Gönderildi : 12/03/2013 17:26

(@NazmiYIGIT)
Active Member
Konu başlatıcı

Sorunu yaşadığımız gün Acronis 8,5_9_10 la denedik maalesef olumlu cevap vermedi sonrasında acronis 2013le denemek zorunda kaldık içine raid driverı entegre ettik disk yapısını gördü fakat yedek almak için usb disk taktıgımızda ana diski direk bloke ediyor yani görünür disklerden cıkartıyor sadece harici diski görebiliyoruz.

Gönderildi : 12/03/2013 17:46

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4304
Co-Helper

Yıllarca yaptınız ancak Raid controller'lar olmadan yaptınız.
ERD Commander veya herhangi bir WinPE sürümüne driver'lar entegre edilerek Ghost ile image alınarak (sector by sector tercih edilmemeli) yeni diskler ile raid dizesi oluşturduktan sonra dönülebilir.
Ben tercih etmezdim.

Başka yollarda var ancak R210 üzerinde ki controllerlar ile olmaz büyük ihtimal.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 12/03/2013 21:18

(@NazmiYIGIT)
Active Member
Konu başlatıcı

Yıllarca yaptık raid controller oldugu halde yaptık.

Gönderildi : 14/03/2013 18:30

Paylaş: