Forum

DNS 4013 AD 2886 ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

DNS 4013 AD 2886 Hataları

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
3,059 Görüntüleme
(@zulkiflsevim)
Gönderiler: 36
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

VMware üzerinde     server 2008r2 Sp1  yüklü  işletim sistemim var.

AD+DNS kurulumunu gerçekleştirdikten sonra DNS tarafında forwarder ve reverse  kayıtlarını oluşturdum.

DNS server çözümleme ve dcdiag  /Test:DNS komutunu çalıştırdığımda herşey  normal gözüküyor.

Server  restart ettiğimde   Dns loğlarınd 4013  uyarısı gelmektedir.  Bu uyarı sadece Server restart ettiğimde alıyorum.

Çözümü nedir _?   AD  2886  ldap ile ilgili uyarı alıyorum bunların çözümü konusunda desteğinizi rica ederim.

Product: Windows Operating System
ID: 4013
Source: Microsoft-Windows-DNS-Server-Service
Version: 6.0
Symbolic Name: DNS_EVENT_DS_OPEN_WAIT
Message: The DNS server is waiting for Active Directory Domain Services (AD DS) to signal that the initial synchronization of the directory has been completed. The DNS server service cannot start until the initial synchronization is complete because critical DNS data might not yet be replicated onto this domain controller. If events in the AD DS event log indicate that there is a problem with DNS name resolution, consider adding the IP address of another DNS server for this domain to the DNS server list in the Internet Protocol properties of this computer. This event will be logged every two minutes until AD DS has signaled that the initial synchronization has successfully completed.

Gönderildi : 10/03/2013 16:32

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

sunucuyu kapatıp açtığınızda network bağlantısı geç geliyorsa DNS başlamıyor olabilir. sorun bundan kaynaklanıyordur. Bahsettiği gibi sorun değil, yalnızca bir gecikme olduğunun göstergesidir.

Gönderildi : 20/03/2013 15:35

(@zulkiflsevim)
Gönderiler: 36
Trusted Member
Konu başlatıcı

hocam  vmware üzerinde kısıtlı  konfigürasyonlarla test yapıyorum. Zannedersem yavaşlıktan dolayı 🙂

Gönderildi : 22/03/2013 00:18

(@niyaziaygun)
Gönderiler: 204
Reputable Member

merhaba sorunun cevabı olarak

active directory initial replication ı disable etmen gerekiyor. aşağıdaki kaydı oluştrman gerekir

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\NTDS\Parameters\

Name: Repl Perform Initial Synchronizations

Data type: DWORD

Value data: 0

Gönderildi : 14/08/2013 13:57

(@Anonim)
Gönderiler: 0

bu ayarı yapmamızın replicationa bir negatif etkisi olurmu malum adc ve dc replication yapıyor

Gönderildi : 15/08/2013 12:08

Paylaş: