Forum

hyper v sanal makın...

Bildirimler
Hepsini Temizle

hyper v sanal makıne olusturma

9 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
459 Görüntüleme
(@GURCANEFE)
Gönderiler: 1607
Noble Member
Konu başlatıcı

mrb toshıba a 200 1ah modelınde bır notebook var elımde ve uzerıne wındows server 2008 kurdum ve hyper v yukledım yannız yuklerken eternet kartını sectım ama agbaglantılarımda herhangı bır ag kartı olusturmadı.

sanal makıneyı olusturdum ama start dedıgımde  bana uzunca bır hata verıyor  acaba dıyorum  toshıba notbook server ozellıgı olmadıgı ıcın yapa bılırımı hata da bıostan ayar yap dıyor ama.

Gönderildi : 16/08/2008 17:55

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Merhaba.

Hatayı tam olarak alabilirmiyiz.

Event Viewer altındaki ilgili kaydı da alalım.

Gönderildi : 16/08/2008 18:22

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

The virtual machine could not be started because the hypervisor is not running. The following actions may help you resolve the problem: 1) Verify that the processor of the physical computer has a supported version of hardware-assisted virtualization. 2) Verify that hardware-assisted virtualization and hardware-assisted data execution protection are enabled in the BIOS of the physical computer. (If you edit the BIOS to enable either setting, you must turn off the power to the physical computer and then turn it back on. Resetting the physical computer is not sufficient.) 3) If you have made changes to the Boot Configuration Data store, review these changes to ensure that the hypervisor is configured to launch automatically. 3112 event ıd   

'New Virtual Machine' failed to initialize. (VMID 0DF11225-6FE0-4760-A337-5FCD0370DD9C)  3040 event ıd

Gönderildi : 16/08/2008 23:21

(@screamddtt)
Gönderiler: 2
New Member

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

,ntel core tm  duo2 t7300 2ghz

Gönderildi : 17/08/2008 02:01

(@selimselveroglu)
Gönderiler: 205
Estimable Member

Merhabalar;

Geçen gün Hyper-V'yi test makinesinde denerken bizim de başımıza geldi. Gerçi bizdeki desktop makine idi ama BIOS'tan Virtualization Technology ile ilgili ayarı enable ettikten sonra problem çözüldü. BIOS'u biraz kurcalayın derim..

Kolay gelsin

Gönderildi : 17/08/2008 02:25

(@serhatakinci)
Famed Member

Merhaba çözüm basit.

http://www.serhatakinci.com/?p=623

Bu çözüm Hyper-v RC1 içindir. Eğer  bu sorunu Hyper-v RTM üzerinde yaşıyorsanız, yazıda anlatılanları yine deneyebilirsiniz.

Ama öncelikle şunu yapın. Yazıda da söylediğim gibi, Bios altında> Processor Options ta Virtualization Technology özelliğini enable yapın ve sunucuyu kapatın (turn off). Yani restart işe yaramıyor. Sunucuyu kapatın ve 1 dk. sonra yeniden açın. Sorun düzelecektir.

Gönderildi : 17/08/2008 04:30

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

tamam hocam dedıgınızı yapacam ınsallah olur aslında burda amacım su  

sanal kurup type unutesını gosterıp sanal makına uzerınden yadek alabılmektır ben bunu vw 2.0 server versıyonunda web uzerınden calısıyor onda denedım backup ozellıgınıde koyamuslar ve backup aldım ben bunu hyper v uzerınde denemek ıstıyorum sızce boyle bır ozellık varmı ben baktım ama hyper v bulamadım vw sanal makına olusturmadan  scsı ekleyıp typ unutesını tanıttıktan sonra gordu hyper v bunu gormeıyorum

Gönderildi : 17/08/2008 14:34

(@serhatakinci)
Famed Member

scsi backup type konusunu daha önce değerlendirmiştik sanırım. Eğer takacağınız type VM içerisinde volume olarak görünürse, windows backup  aracı ile veri yazabilirsiniz. Diğer durumlarda thirdparty backup yazılımı gerekir.

Henüz Hyper-v üzerinde scsi backup type deneme şansım olmadı. Deneyip sonucu paylaşırsanız sevinirim.

Gönderildi : 18/08/2008 02:23

Paylaş: