Forum

Server2003 Enterpri...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server2003 Enterprise paylaşım sorunu ?

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
358 Görüntüleme
(@ferdisakiroglu)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar.

Kliniğimizde 1 server 2003 enterprise edition , 13 xp home edition client var

Sürekli kullandığımız bir program server üzerinde firebird veritabanı ile çalışmaktadır.Programı hasta kayıtları , kamera görüntüleri gibi çeşitli bilgileri kaydetmekte kullanıyoruz.Program ile yaptığımız tüm kayıtlar servera paylaşım üzerinden kaydediliyor.

Active Directory üzerinde tüm clientları içine alan bir ou ve bu ou'da kullanıcı hesapları oluşturuldu.DNS ve DHCP düzgün bir şekilde yapılandırıldı.

Tüm clientlara bu program üzerinde full haklar verilmiş durumda.

Clientlar programı kullandıktan belli bir süre sonra serverdaki database'e erişim kopuyor , paylaşımlara erişim sağlanamıyor.

Servera yeniden başlattıktan sonra bu sorun ortadan kalkıyor.

Bu olaydan sonra server ve tüm clientlarda eventvwr da loglara baktığımda herhangi bir hata bulamıyorum.

Not:Tüm makinelerde Symantec Endpoint Protection antivirüs yazılımı mevcut.

Acaba sorun neden kaynaklanabilir Fikir ve önerilerinizi bekliyorum...

Gönderildi : 16/08/2008 16:31

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Merhaba.

Öncelikle Windows XP Home işletim sisteminin domain (active directory) desteği yoktur .Yani bu işletim sistemi domaine dahil şekilde çalışamaz.

Ayrıca işletmelerde kullanılması yasal değildir. 

Gönderildi : 16/08/2008 16:38

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba  ,

domainde oluşturduğunuz kullanıcılar ile   aynı kullanıcı adı ve şifre ile  xp home ların localinde user lar açarak mı bağlanmayı deniyorsunuz

Gönderildi : 16/08/2008 17:03

(@ferdisakiroglu)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

Evet domain desteği olmadığını biliyorum.Benim yaptığım xp home için (ou açıp kullanıcı hesapları oluşturmak) sağlıklı bir kimlik doğrulama değilmidir?

Yasallık konusunda bilgim yoktu bunun ile ilgili araştırma yapacağım teşekkürler.

Evet clientlar bu şekilde bağlanıyor.Bu ou yu Authenticated user grubuna ekledim.

sonrada programın kayıtlarının tutulduğu klasöre authenticated user ı dahil ettim.

Gönderildi : 16/08/2008 17:32

Paylaş: