Forum

Uzak masaüst&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Uzak masaüstü sorunu

12 Yazılar
8 Üyeler
0 Likes
617 Görüntüleme
(@sony61)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Selam arkadaşlar bizim işyerinde XEROX WORKCENTRE
PE220 marka yazıcı var. Ben bu yazıcıya uzak masa üstünden bağlandığım
bir bilgisayardan döküman göndermek istiyorum yazdır dediğimde
yazmıyor. Aynı yazıcıyla kendi bilgisayarımdan döküman
yazdırabiliyorum. Uzak masaüstünden yazıcıdan çıktı alabilmem için
acaba ne yapmam gerekiyor. Ayrıca yazıcımı paylaşıma actım. Bilgisi olan arkadaşların yorumlarını
bekliyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 16/08/2008 18:15

(@OmerKARADENIZ)
Gönderiler: 1560
Noble Member

Merhaba

Öncelikle Uzak masaüstü üzerinden bağlandığınız bilgisayardan çıktı almak için herhangi bir değişiklik yapmıyorsunuz. Çıktı göndermeden önce yazıcıyı doğru seçmiş olmanız gerekir. Bir hata alıryorsanız onuda bizimle paylaşın.

Gönderildi : 16/08/2008 18:39

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Merhaba.

Yazıcı hangi bilgisayar üzerinde tanımlı? Local bir yazıcı mı yoksa bir network yazıcı mı?

Ayrıca soru biraz daha açmanızı isteyeceğim. Nereden nereye bağlanıyorsunuz (local ağdamısınız, internet üzerinden mi geliyorsunuz?) ve çıktıyı hangi bilgisayar üzerinden gönderiyorsunuz? 

Gönderildi : 16/08/2008 18:44

(@sony61)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba.

Yazıcı hangi bilgisayar üzerinde tanımlı? Local bir yazıcı mı yoksa bir network yazıcı mı?

Ayrıca soru biraz daha açmanızı isteyeceğim. Nereden nereye bağlanıyorsunuz (local ağdamısınız, internet üzerinden mi geliyorsunuz?) ve çıktıyı hangi bilgisayar üzerinden gönderiyorsunuz? 

Bizim merkezle şübe farklı ilçelerde. ben şubedeyim. ana bilgisayar merkezde. Merkezdeki ana bilgisayara logo muhasebe proğramı kurulu. Ben şubeden merkezdeki bilgisayara uzak masaüstü internet bağlantısıyla bağlanıyorum yani yaptığım muhasebe kayıtları uzakmasa üstüyle merkezdeki bilgisayara kaydediliyor. Bu bağlantıda problem yok her gün kayıtlarımı yapıyorum. Ancak yaptığım kayıtların dökümünü benim bilgisayardaki yazıcıdan döküm almak istiyorum ama yazdıramıyorum. Benim bilgisayara bağlı olan yazıcıyla word, excell türü döküman rahatlıkla alabiliyorum. Ama uzak masaüstünden bağlandığım bilgisayara yaptığım kayıtları alamıyorum. Merkezdeki ana bilgisayara birbaşka ilcedeki şubeden rahatlıkla bağlanılıp döküm alıyorlar. Sadece benim şubede problem var. Sorun bundan ibaret inşallah anlatmışımdır. Bilgisayarcıları aradık hallettik dediler fakat hiçbirşey yapmadılar.

Gönderildi : 16/08/2008 19:10

(@sony61)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Öncelikle Uzak masaüstü üzerinden bağlandığınız bilgisayardan çıktı almak için herhangi bir değişiklik yapmıyorsunuz. Çıktı göndermeden önce yazıcıyı doğru seçmiş olmanız gerekir. Bir hata alıryorsanız onuda bizimle paylaşın.

merhaba

uzak masaüstünden bağlandığım bilgisayardaki yazıcıdan değil kendi yazıcımdan çıktı almak istiyom. uzakmasa üstübağlantısı yaptığım bilgisayarda yazıcımın ismi var  birşey gönderirken onu seçiyom

Gönderildi : 16/08/2008 19:29

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba ;

Baglandıgınız server uzerınde normal bır word veya metın belgesınının çıktısını kendı yazıcınızdan alabılıyormusunuz  birde sectıgınız yazıcıda  "YAZICI ADI "  mı yazıyor yoksa " Ts-6 üzerinde YAZICI ADI " seklınde mı goruyorsunuz yazıcılardan kontrol edermısınız ?

Teşekkürler.

merhaba

uzak masaüstünden bağlandığım bilgisayardaki yazıcıdan değil kendi yazıcımdan çıktı almak istiyom. uzakmasa üstübağlantısı yaptığım bilgisayarda yazıcımın ismi var  birşey gönderirken onu seçiyom

aba

Gönderildi : 16/08/2008 20:28

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Öncelikle localde çalışan printer'ın dirver'ını uzak bilgisayar üzerinde de kurun. Uzak bağlantı ayarlarında printer ları yönlendirilmesi için ayarlayın. Bu noktadan sonra local yazıcınızı uzak bilgisayar'a bağlandığınızda görebiliyor ve çıktı alabiliyor olmanız lazım.

Eğer yine olmamış ise, kendi bilgisayarınıza (yazıcının  local olarak bağlı olduğu pc) aşağıdaki ayarı uygulayın.

http://www.serhatakinci.com/?p=578

Gönderildi : 17/08/2008 04:42

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

arkadaşların dediklerine katılıyorum

bunlar olmaz ise

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=9AD27BE9-40DB-484F-862E-38A094EEEAF7&displaylang=en

bu toolu servera kurun

event logları tarayarak redirect olamayan printerları tesbit edip size bir printer listesi verecek (ilk blogta kalın yazı ile sorunlu printerlar aşağı blokta ise server üzerindeki printer driverlar) bu listeden ilgili printer driver secerek kurulumu yapacaksınız

Gönderildi : 17/08/2008 14:38

(@sony61)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba ;

Baglandıgınız server uzerınde normal bır word veya metın belgesınının çıktısını kendı yazıcınızdan alabılıyormusunuz  birde sectıgınız yazıcıda  "YAZICI ADI "  mı yazıyor yoksa " Ts-6 üzerinde YAZICI ADI " seklınde mı goruyorsunuz yazıcılardan kontrol edermısınız ?

Teşekkürler.

merhaba

aba

Evet kendi yazıcımda problem yok. word excel döküm alabiliyorum. uzak masaüstünden bağlandığımda kendi yazıcımdan döküm alamıyom

Gönderildi : 19/08/2008 17:49

(@muratyorulmaz)
Gönderiler: 295
Reputable Member

Eğer bağlandığın server kullandığın yazıcıyı otomatik olarak tanıyabiliyorsa o zaman bağlandığın anda sendeki yazıcı otomatik olarak server da görecektir.Ama kullandığın yazıcıyı server otomatik olarak tanımıyorsa server a driver ini 1 kereliğine tanıtman yeter.Admin olarak bağlan server a yazıcı driverini yükle (yükleyeceğin bağlantı noktası önemli değil yeter ki server da yazıcının driver i olsun) daha sonra uzak masaüstü ile bağlanınca sendeki yazıcı otomatik olarak server yazıcılarında gözükecektir.Kolay Gelsin.

Gönderildi : 19/08/2008 21:08

(@HasanOzcan)
Active Member

thinprint ( http://www.thinprint.com/?s=4318 ) adlı programın sistem üzerindeki yapılandırmaları gerçekleştirilirse en kesin çözüm oluşturulmuş olur. isterseniz bunuda bir deneyebilirsiniz.

Gönderildi : 17/09/2008 05:11

(@eraysoysal-2)
Gönderiler: 221
Reputable Member

Uzak Terminal Servere yazıcının driverini kurduğunuzda aynı networkteyseniz sorun düzeliyor,

aynı networkte değilseniz örneğin 1723 vpn portunu açıp vpn ilede yazıcıya ulaşabilirsiniz..

Gönderildi : 18/02/2013 12:07

Paylaş: