windows server 2008...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows server 2008 ücretli optimizasyon yaptırılacak  

RSS
murat çöme
(@muratcome)
Üye

Merhaba,

Windows server 2008 sunucumuzun fazla kaynak tüketmesi sebebiyle cpu tavan yapmış bulunmakta.

Sunucu optimizasyonu konusunda bilgili ve tecrübeli kurum veya şahısların  msj atmalarını rica ederim.

Konu acildir.

Alıntı
Gönderildi : 12/01/2013 13:13
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Çözümpark üzerinden alacağınız destekler gönüllülük esasına dayanmaktadır. Burada sorununuzu çözmek için bizden yardım alabilir çözümleri uygulayabilirsiniz. Sizin sunucunuzun marka ve modeli nedir?

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/01/2013 17:28
murat çöme
(@muratcome)
Üye

Merhaba,

Öncelikle cevabınız için teşekkür  ederim.

Sunucu  özellikleri ;

İntel xeon cpu e7 - 4870 @2.40GHZ 6 çekirdek sanal sunucu

8 GB RAM  

64bit windows server 2008 işletim sistemi

herhangi bir yönetim paneli kullanılmamaktadır.

Sorun aşırı derecede cpu tüketiyor.

Veritabanı  ile site dosyaları ayrı sunucudalar.

Dosyaların tutulduğu  sunucu aşırı cpu tüketirken.Veritabanı sunucusu az cpu tüketmekte.

Dosyaların tutulduğu sunucudaki cpu oranını nasıl düşürebiliriz?

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/01/2013 02:05
abdullahissever
(@abdullahissever)
Üye

Belki saçma gözükebilir ama dosyaların paylaşıldığı bir server ise Avg for File Server ile bir komple taratın. Üzerinde koşan app lisetesinide yollarsanız daha fazla yardımcı olabiliriz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/01/2013 18:52
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Söylediğiniz gibi üzerinde aşırı bir yük olmayan yapıda bu kadar cpu kullanımına virus veya cpu soğutmasındaki sorun yol açar. Size önerim sağlam güncel bir antivirus ile tarama yapmanız ve bios üzerinde bilgisayar ilk açılırken cpu sıcaklık değerini gözlemlemenizdir. Bu durumlar belki bir çözüme yol gösterici olabilir.
Saygılarımla.

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/01/2013 22:47
Eren SARISALTIK
(@ErenSARISALTIK)
Üye

[quote user="murat çöme"]

Merhaba,

Windows server 2008 sunucumuzun fazla kaynak tüketmesi sebebiyle cpu tavan yapmış bulunmakta.

Sunucu optimizasyonu konusunda bilgili ve tecrübeli kurum veya şahısların  msj atmalarını rica ederim.

Konu acildir.

[/quote]

Merhaba,

Bu işlerde ne kadar tecrübeniz var bilmiyorum ama eğer çok detaylı bilginiz yok ise nacizane fikrim, sizin de başlıkta belirttiğiniz gibi ücretli danışmanlık hizmeti almanız daha doğru olabilir.

Bu konuda Çözümpark'ın sponsorlarıyle iletişime geçebilirsiniz.

Kolay Gelsin

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/01/2013 23:06
Paylaş: