Forum

windows server 2008...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows server 2008 ücretli optimizasyon yaptırılacak

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
392 Görüntüleme
(@muratcome)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Windows server 2008 sunucumuzun fazla kaynak tüketmesi sebebiyle cpu tavan yapmış bulunmakta.

Sunucu optimizasyonu konusunda bilgili ve tecrübeli kurum veya şahısların  msj atmalarını rica ederim.

Konu acildir.

Gönderildi : 12/01/2013 14:13

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Çözümpark üzerinden alacağınız destekler gönüllülük esasına dayanmaktadır. Burada sorununuzu çözmek için bizden yardım alabilir çözümleri uygulayabilirsiniz. Sizin sunucunuzun marka ve modeli nedir?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 12/01/2013 18:28

(@muratcome)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Öncelikle cevabınız için teşekkür  ederim.

Sunucu  özellikleri ;

İntel xeon cpu e7 - 4870 @2.40GHZ 6 çekirdek sanal sunucu

8 GB RAM  

64bit windows server 2008 işletim sistemi

herhangi bir yönetim paneli kullanılmamaktadır.

Sorun aşırı derecede cpu tüketiyor.

Veritabanı  ile site dosyaları ayrı sunucudalar.

Dosyaların tutulduğu  sunucu aşırı cpu tüketirken.Veritabanı sunucusu az cpu tüketmekte.

Dosyaların tutulduğu sunucudaki cpu oranını nasıl düşürebiliriz?

Gönderildi : 14/01/2013 03:05

(@abdullahissever)
Gönderiler: 86
Trusted Member

Belki saçma gözükebilir ama dosyaların paylaşıldığı bir server ise Avg for File Server ile bir komple taratın. Üzerinde koşan app lisetesinide yollarsanız daha fazla yardımcı olabiliriz.

Gönderildi : 14/01/2013 19:52

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Söylediğiniz gibi üzerinde aşırı bir yük olmayan yapıda bu kadar cpu kullanımına virus veya cpu soğutmasındaki sorun yol açar. Size önerim sağlam güncel bir antivirus ile tarama yapmanız ve bios üzerinde bilgisayar ilk açılırken cpu sıcaklık değerini gözlemlemenizdir. Bu durumlar belki bir çözüme yol gösterici olabilir.
Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 14/01/2013 23:47

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

Merhaba,

Windows server 2008 sunucumuzun fazla kaynak tüketmesi sebebiyle cpu tavan yapmış bulunmakta.

Sunucu optimizasyonu konusunda bilgili ve tecrübeli kurum veya şahısların  msj atmalarını rica ederim.

Konu acildir.

Merhaba,

Bu işlerde ne kadar tecrübeniz var bilmiyorum ama eğer çok detaylı bilginiz yok ise nacizane fikrim, sizin de başlıkta belirttiğiniz gibi ücretli danışmanlık hizmeti almanız daha doğru olabilir.

Bu konuda Çözümpark'ın sponsorlarıyle iletişime geçebilirsiniz.

Kolay Gelsin

Gönderildi : 15/01/2013 00:06

Paylaş: