Forum

RDP Klasör yad...

Bildirimler
Hepsini Temizle

RDP Klasör yada dosya silme yetkisini kaldırmak istiyorum nasıl yaparım ?

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,473 Görüntüleme
(@ZaferDOSEME)
Gönderiler: 23
Eminent Member
Konu başlatıcı

saygıdeğer ustalar elimde server 2003 kurulu bir dc var ama üzerinde active directory kurlu değil paylaşımda olan klasörlerimde var benim sorunum uzaktan bağlanan kullanıcılardan birisi bazı verileri siliyor bilgisayardaki uzak kullanıcıların silme yetkisini kaldırmak için ne yapmalıyım yardımcı olursanız çok teşekkür ederim .

Gönderildi : 12/01/2013 13:17

(@eroldursun)
Gönderiler: 2170
Famed Member

paylaşım klasörünüzden rdp yapan userların yetkilerini değiştirmen gerek modify yetkisini kaldırırsan silme yapamazlar.

Gönderildi : 12/01/2013 15:39

(@ZaferDOSEME)
Eminent Member
Konu başlatıcı

ilginize teşekkür ederim fakat sorunumu tam anlatamadım rdp ile bağlı olan arkadas benim masa üstüne koydugum kısayol klasör not defteri vs neyine dokunuyorsa artık gördüğünde kendince gereksiz olduguna inandıgı ne varsa siliyor yani paylaşım klasörü içerisinden bir seylerim kaybolmuyor örneğin d  sürücüsüne xfirma-yedekx yazan klasör açmısım içinde yedekler var o klasörü adam geri dönüşüme göndermiş sorun bu secury administrator ile yapmayı denedim başaramadım

Gönderildi : 12/01/2013 17:29

(@DemirHakan)
Gönderiler: 219
Reputable Member

rpd ile sizin kullanıcı hesabınız ile mi baglanıyor yoksa kendi hesabı ile mi

Gönderildi : 12/01/2013 17:52

(@ZaferDOSEME)
Eminent Member
Konu başlatıcı

her kullanıcı için bir rdp hesabı var administrator ve benim hesabımın şifresini kimse bilmiyor örneğin uzak-1 uzak-2 uzak-3 bu 3 kullanıcı aynı bilgisayarı kullanarak servere günün farklı saattlerinde erişiyor bu yüzden kimin sildiğini bilemiyoruz çünkü bütün personelde şifreler mevcut bu kullanıcıların herhangibi bir dosya dahi silmesini istemiyorum bunu nasıl engelleyeceğim konusunda sıkıntılıyım işin kötü tarafı yaklaşık 3 yıldır oturmuş olan bir sistem var ve ad yok şimdiden sonra ad kurmam demek ağrımayan başıma baş ağrısı sokmak demek

Gönderildi : 12/01/2013 20:05

(@eroldursun)
Gönderiler: 2170
Famed Member

kullanıcıların administrator yapma büyük hata bu ?

neden adminler ?

Gönderildi : 12/01/2013 21:54

(@ZaferDOSEME)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Çok teşekkür ederim daha en başında verdmişssiniz cevabı benim kafam biraz geç bastı kısaca ozetlemem gerekirse şimdi kullanıcılarım olsun bunların hepsi uzak masa üstünden bağlanıyor sadece admin ve benim hesabımda tam yetki var diger hesaplar sadece rdp user ben rdp user ların hepsinin kendi masa üstü klasörünün güvenlik ayarlarını değiştirerek yani silme yetkisini kaldırmak istiyordum buradan kaldırdım sorun çözüldü ilginiz için çok teşekkür ederim

Gönderildi : 18/01/2013 12:33

(@ResulOzlu)
Gönderiler: 7
Active Member

Terminalle Bağlanan Kullanıcı İçin Yeni Kullanıcı Oluştur.

Örn. Terminal1

Daha Sonra O Kullanıcıya Disk Üzerinden Sadece Okuma İzni Vermen Yeterli Olacaktır.

Gönderildi : 18/01/2013 13:25

Paylaş: