Forum

Windows Server 2008...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2008 R2 - Kerberos-Key-Distribution-Center Hatası - Olay Kimliği : 29

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
658 Görüntüleme
(@BurcinGenc)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Anahtar Dağıtım Merkezi (KDC), akıllı kart oturum açma işlemlerinde kullanılacak uygun bir sertifika bulamıyor veya KDC sertifikası doğrulanamadı. Bu sorun çözülmezse, akıllı kart oturum açma işlevi düzgün çalışmayabilir. Bu sorunu düzeltmek için ya certutil.exe programını kullanarak varolan KDC sertifikasını doğrulayın ya da yeni bir KDC sertifikasına kaydolun.

Bu hatanın anlamı nedir? Sunucumda herhangi işlevsel anlamada bir çalışma problemi görünmüyor ama olay görüntüleyicisinde bu hatayı alıyorum. Bu konuda bilgisi olan varmı?

Gönderildi : 28/10/2012 12:47

(@HuseyinOZKARA)
Gönderiler: 45
Trusted Member

Anahtar Dağıtım Merkezi (KDC), akıllı kart oturum açma işlemlerinde kullanılacak uygun bir sertifika bulamıyor veya KDC sertifikası doğrulanamadı. Bu sorun çözülmezse, akıllı kart oturum açma işlevi düzgün çalışmayabilir. Bu sorunu düzeltmek için ya certutil.exe programını kullanarak varolan KDC sertifikasını doğrulayın ya da yeni bir KDC sertifikasına kaydolun.

Bu hatanın anlamı nedir? Sunucumda herhangi işlevsel anlamada bir çalışma problemi görünmüyor ama olay görüntüleyicisinde bu hatayı alıyorum. Bu konuda bilgisi olan varmı?

Kimlik doğrulama ilkesi ile alakalı bir durum sanırım genellikle ağ yapısında virüs varsa bu tür hatalar alınıyor,  ben kaspersky e gectikten sonra bu uyarı gelmez oldu ...!

Gönderildi : 28/10/2012 16:42

Paylaş: