Forum

Uzak masaüst&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Uzak masaüstü kullanıcısının sağ tuş menüsünde "Uzaktan denetim" ve "Bağlan" bir türlü aktif olmuyor.

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
483 Görüntüleme
(@MazharKara)
Gönderiler: 15
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar. Arkadaşlar uzak masaüstü oturumunda sisteme bağlı olan kullanıcılara sağ tuş yaptığımda  "Uzaktan denetim" ve "Bağlan" satırları sürekli pasif. Kullanıcıların özellikler sekmesine baltım, gpo'ları kurcaladım, terminal server yapılandırma-yönetici vs vs ilgili her yere baktım denetlemek istediğim hesabın özelliklerinde uzaktan denetim sekmesinde denetim onay kutusunu işaretledim ama başaramıyorum. Muhtemelen ya bilmediğim yada görmediğim bir ayar var veya bu konuda bir bilgi eksikliği. Çözmemde yardımcı olursanız sevinirim.

Bu arada hem Administrators hemde Domain Admin grubuna üyeyim.

İşletim Sist.  : 2003 standart edt. sp2

Gönderildi : 27/10/2012 19:53

(@BekirMertGULTEKIN)
Gönderiler: 231
Reputable Member

Burayı incelediniz mi? http://technet.microsoft.com/tr-tr/library/cc782965(v=ws.10).aspx  

Gönderildi : 27/10/2012 20:33

(@MazharKara)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Evet burayıda inceledim nerileri uyguladım. terminal hizmetleri yöneticisinde gerekli ayarlara baktım ama problemi aşamadım henüz.

Gönderildi : 27/10/2012 20:55

(@MazharKara)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Evet burayıda inceledim nerileri uyguladım. terminal hizmetleri
yöneticisinde gerekli ayarlara baktım ama problemi aşamadım henüz.

Gönderildi : 27/10/2012 20:56

(@BekirMertGULTEKIN)
Gönderiler: 231
Reputable Member

Aklıma TS userlerin bir OU'da olabileceği ve bu ou'ya uygulanan ayrı bir gpo olabileceği geliyor?

Gönderildi : 27/10/2012 21:19

(@MazharKara)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Galiba neden olmadığını buldum, Terminal Hizmetleri Yöneticisini açtığımda bir uyarı penceresi ile açılıyor. BU pencerede ileti şu ; Uzaktan Denetim ve Bağlantı gibi bazı özellikler, bu aracaı yalnızca Terminal Hizmetleri istemci oturumundan çalıştırdığınızda etkinleşir. Bu araç konsol oturumundan çalıştırıldığında, bu özellikler devre dışı kalır.

Anladığım kadarıyla durum şu ;

Yerel olarak zaten Administrator kullanıcısı ile giriyorum ve sorun bu şekilde oturum açtığımda çıkıyordu, bende yerel olarak yine administrator ile giriş yaptım ama aynı zamanda administrator ile uzak masaüstü bağlantısıda yaptım, işte o zaman uzak masaüstü kullanıcılarının oturumuna müdahale etme veya izleme hakkı çalışır oldu. Buna göre vardığım sonuç sisteme administrator ile uzak masaüstü bağlantısı yapıldığında term. hizmetleri çalıştırılınca diğer uzak kullanıcılara bu anlamda müdahale etmek mümkün olabiliyor, ama yerel olarak direkt fiziki makinada admin oturumu açınca bu işlev çalışmıyor. 

Gönderildi : 28/10/2012 02:04

Paylaş: