Forum

2008 server R2 AĞ k...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2008 server R2 AĞ kullanıcıları problemi

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
424 Görüntüleme
(@MehmetAtilAkyuz)
Gönderiler: 23
Eminent Member
Konu başlatıcı

İyi günler tüm ağımız 2008 SERVER R2 ÜZERİNE KURULU ACTIVE DIRECTORY YAPISI İLE ÇALIŞMAKTADIR. SON BİR AYDIR HİÇ BİR BİLGİSAYAR BİRBİRİNİ GÖRMEMEYE BAŞLADI SADECE 2 KULLANICI BİRBİRLERİNİ GÖRÜYOR . SERVER I VE YAPIYI YENİDEN KURDUK FAKAT SORUN HALA GİTMEDİ.

KULLANICILAR İP İLE SORGU YAPIYOR VE İPLERİ İLE YADA \\BİLGİSAYAR ADI ŞEKLİNDE SORGU İLE KENDİLERİNE CEVAP ALIYORLAR FAKAT AĞ SEKMESİ ALTINDA MALESEF BİR KAÇ BİLGİSAYAR HARİCİ HİÇ BİR BİLGİSAYAR GÖRÜNMÜYOR.

YAPIDA HİÇBİR FİREWALL YOK BİRDEN BİRE OLDU BU HATA SERVER I KURDUK TÜM MAKİNALARI TEKRARDAN DOMAIN'E KATTIK AMA OLMADI.

YARDIMLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM. 

Gönderildi : 28/10/2012 18:43

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

windowsun üzerindeki firewallı kontrol edin. birde  Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri\Ağ ve Paylaşım Merkezi\Gelişmiş paylaşım ayarları nda ağ bulmayı etkinleştir sekmesinin açık olması gerekiyor seçilen profilde.

Gönderildi : 29/10/2012 12:31

(@davuteren)
Noble Member

windowsun üzerindeki firewallı kontrol edin. birde  Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri\Ağ ve Paylaşım Merkezi\Gelişmiş paylaşım ayarları nda ağ bulmayı etkinleştir sekmesinin açık olması gerekiyor seçilen profilde.

Gönderildi : 29/10/2012 12:32

(@MehmetAtilAkyuz)
Gönderiler: 23
Eminent Member
Konu başlatıcı

ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM FAKAT DEDİKLERİNİZİ KONTROL ETTİM AMA HEPSİ BAHSEETİĞİNİZ GİBİ AÇIK KONUMDA. YENİ KURULAN 32 BİT İKİ ADET BİLGİSAYAR DIŞINDA HİÇ BİR BİLGİSAYARI GÖRMÜYOR SİSTEM

Gönderildi : 30/10/2012 16:52

(@davuteren)
Noble Member

clientların üzerinde virüs programı varsa kaldırabilirmisiniz? ayrıca görmeyen client üzerinden başlat / çalıştır üzerinde services.msc yazarak Windows güvenlik duvarı servisini elle konumunu çekerek pc leri tekrar başlatabilirmisiniz.

Gönderildi : 30/10/2012 19:10

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Networkde virus olma ihtimalini göz önünde bulundurun. Ayrıca Computer Browser Servislerini açıp test edin.

Gönderildi : 30/10/2012 19:15

(@davuteren)
Noble Member

birde tüm bilgisayarlarda şu iki komutu çalıştırabilirmisiniz

netsh winsock reset 

netsh int ip reset c:\resetlog.txt

komutlarını çalıştırdıktan sonra yeniden başlatabilirsiniz bilgisayarınızı.

Gönderildi : 30/10/2012 19:18

Paylaş: