Forum

Dell PowerEdge 180...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Dell PowerEdge 1800 de Windows 2008 Server Disk Sorunu

9 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
583 Görüntüleme
(@HuseyinOZKARA)
Gönderiler: 45
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar
         Dell 1800 Server de  raid yapısı yapıldıktan sonra windows kurma aşamasına gelindiğinde  windows 2008 server diskleri offline görüyor windows  kurulumu devam etmiyor, ancak aynı sisteme aynı raid yapısı ile 2003 server kuruluyor, sorunu anlayamadım arkadaşlar tecrübesi olan bir arkadaşımız varsa ve bizimle paylaşırsa memnun olurum. iyi çalışmalar

Not : Diskleri windows kurulum alanında formatlarsam online oluyor,  bu seferde aşagıdaki linkde vermiş oldugum hata görüntüsünü alıyorum.

[url= http://c1208.hizliresim.com/10/7/bl1v5.jp g" target="_blank">http://c1208.hizliresim.com/10/7/bl1v5.jp g"/> [/img][/url]

Gönderildi : 07/08/2012 12:08

(@huseyinertugrul)
Gönderiler: 1112
Noble Member

Raid kartınızla windows 2008 server anlaşamıyor gibi geldi bana. Bunu aşmanın yolu uyumlu driver paketi ile raid kartı 2008 e tanıtmak olmalı. Konu ile ilgili olarak dell forumunda bir başlık mevcut.

Bu arada sunucunuzun driver sayfasına bu linkden ulaşabilirsiniz.

Gönderildi : 07/08/2012 18:03

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1631
Noble Member

Kurulumu makinayı OS Medyasından başlatarak mı yapıyorsunuz? Sunucunun kurulum CD'sini kullanarak dener misiniz.

Dell™ PowerEdge™
Installation and Server
Management CD

Gönderildi : 07/08/2012 19:55

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Linkide ben paylaşıyım

http://www.dell.com/support/drivers/us/en/19/DriverDetails/DriverFileFormats?DriverId=R146318&c=us&l=en&cs=&s=gen

Linkteki ISO yu download edip  bu ISO ile serverı açıp bu şekilde devam edebilirsiniz.

İyi çalışmalar. 

Gönderildi : 08/08/2012 04:15

(@HuseyinOZKARA)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar bir kac driver denedim hepsinde diskler  offline gözüküyor.  Dell in kendi sitesinden indirdim driverleride malese yine olmadı  hala aynı noktadayım

Gönderildi : 08/08/2012 12:54

(@HuseyinOZKARA)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Evren Bey  o iso yu indirdim windows 2003 de boot ediyor  bana 2008 lazımdı  dell ile irtibata gecerek 2008 versiyonunu istedim  bakalım ne olacak, sonuçları paylaşacağım

Gönderildi : 08/08/2012 12:56

(@HuseyinOZKARA)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Resul Bey

Sistemi  windows 2003 server cd si ile başlatarak kurdugumda  raid kontroller kartının driverini tanıttıgımda 2003 server kuruluyor burada sorun yok ancak ben 2008 server kurmaya çalışıyorum  2008 server dvd si ile denedigimde  ise raid kontroller kartının driverini tanımladıktan sonra diskler in type bölümünde offline görüyorum ve 2008 server bu disklere kurulamaz gibi bir uyarı mesaı ile karsılasıyorum  kuruluma devam edemiyorum.
Dell ile irtibata gecip 2008 boot media cd si istedim  bakalım o gelince ne olacak  sonuçları paylaşacağım ilginize teşekkürler.

Gönderildi : 08/08/2012 13:03

(@HuseyinOZKARA)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Resul Bey

Sistemi  windows 2003 server cd si ile başlatarak kurdugumda  raid kontroller kartının driverini tanıttıgımda 2003 server kuruluyor burada sorun yok ancak ben 2008 server kurmaya çalışıyorum  2008 server dvd si ile denedigimde  ise raid kontroller kartının driverini tanımladıktan sonra diskler in type bölümünde offline görüyorum ve 2008 server bu disklere kurulamaz gibi bir uyarı mesaı ile karsılasıyorum  kuruluma devam edemiyorum.
Dell ile irtibata gecip 2008 boot media cd si istedim  bakalım o gelince ne olacak  sonuçları paylaşacağım ilginize teşekkürler.

Merhaba Arkadaşlar

Sorunu çözdüm alakasız bir yerden çıktı, raid controller kartın bios ayarlarında "bios enable- disable" diye bir yer var  oradaki secenegi enable olarak seçince diskler offline olmuyor, ne alaka bilmem ama  sorunu bu şekilde çözdüm.

Herkese iyi çalışmalar

Gönderildi : 12/08/2012 21:42

(@HasimAkkaya)
Gönderiler: 7
Active Member

Hüsyin bey bendede dell powerEdge T110 var aynı sorunu bende yaşıyorum. Serverlerimiz farklı ama fikir edine bilmem açısından nasıl çözdüğünü ayrıntılı yazabilirmisin lütfen.

Gönderildi : 06/06/2013 13:08

Paylaş: