Forum

windows 2008 r2 AD ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows 2008 r2 AD group policy ile windows 7 program, servis, vs admin izni verme

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
515 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhabalar,

takıldğım iki problem mevcut yardımcı olabilir misiniz  ? 

birinci problemim: 

kurumumuzda kullanmak üzere windows 2008 standart R2 sunucusunda  AD kurulumu gerçekletirdim default gelen GPO ile  organization unit altına taşıdığım kullanıcılara uyguladım  bazı kullanıcılara windows 7 compenetlerinde admin hakkı vermek istiyorum  kullanıcıları kendi makineleri üzerinde admin hakkı olsun istemiyorum örneğin program kurma  yetkilerini kapatmak istiyorum bunun için default gelen GPO da hangi ayarları yapmalıyım birçok şey denedim ama başarız oldum.  

ikinci problemim:

source face sunucumuza kurulu olan  DB tool örneğin toad ı  belli organization unit altındaki kullanıcılarına server üzerinden kullandırabilir miyim, bu işlemi nasıl yapabilir ?

şimdiden teşekkürler.

keyifli çalışmalar... 

Gönderildi : 07/08/2012 05:34

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33028
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Öncelikle GPO ile bunu tam olarak yapamazsınız.

Kullanıcılar sanırım sadece domain user ki en doğrusu bu. Yani lokal admin bile değiller. Sizde lokal admin olmasın istiyorsun.

Ancak bu durumda zaten kullanıcı program kuramaz neden bir daha bunu yasaklamak istiyorsunuz ?

ikinci soruyu hiç anlamadım, sanki bu program winrar gibi bir şey ve herkes bilmeli gibi yazmışsınız ama ben bilmiyorum Ancak işin özü siz GPO ile bir program mı kaldırmak istiyorsunuz ? Tabiki bunu yapabilirsiniz ancak bu uzmanlık gerektiriyor. Öncelikle bu programın GUID bilgisini kayıt defterinden almalı ve sonra msiexec ile bunu bir komut seti yapmalısınız. Ardından bu bat dosyasını logon script olarak tanımlarsanız uninstall işlemini gerçekleştirebilirsiniz

örnek komut

msiexec /x {XXXXX-XXXX-XXXX} /qn

bu XX  kodları ise aşağıdaki dizinde yer almaktadır

hklm\software\microsoft\windows\currentversion\uninstall\

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/08/2012 14:05

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

TOAD için gpo eklentilerini aşağıdaki adresten edinebilirsiniz

http://toadworld.com/Downloads/ToadGroupPolicyManager/tabid/682/Default.aspx

iyi çalışmalar 

Gönderildi : 07/08/2012 14:12

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhabalar,

hakan bey yazım için özür dilerim kusura bakmayın demek istediğim vasvi uysal beyin verdiği link işime yarayacak ancak daha deneme fırsatım olmadı 

yardımlarınız için teşekkürler 

Gönderildi : 09/08/2012 06:25

Paylaş: