Forum

Terminal Server Yaz...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Terminal Server Yazıcı

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
353 Görüntüleme
(@seyfullahtanriverdi)
Gönderiler: 362
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Çözümpark ailesi. Benim şöyle bir sorunum var. Şirketlerimizin birinde LPT girişleri olan nokta vuruşlu yazılar var. Bunlar print bir cihazla ağa bağlanabilirlik işlemi yapılmış. Yani yazıcılar bu cihaza bağlı bu cihaz döüştürme aparatı ile swicthe bağlanmış arkadaşlar orda cihaza tahsis edilen ip ile yazıcılardan çıktı alıyor. Şimdi ben uzak masaüstü bağlantısı yapan bu kullanıcılarımızın yazıcılarına çıktı nasıl gönderebilirim. Serverda yazıcılarını nasıl tanıtmam gerekiyor.

Gönderildi : 07/02/2012 14:43

(@serkanvargel)
Gönderiler: 181
Estimable Member

Merhaba;

server tarıfında sadece printer tanıtıp lpt1 portununa tanımlamanız yeterli olacaktır. Server yönlendirme yapacaktır. Local teki printera ama merkez şube arasında vpn bağlantınız var ise direk yazıcı ipsinden tanıda bilir siniz

kolay gelsin

Gönderildi : 07/02/2012 14:54

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Terminal server üzerinde yazıcı ekledikten sonra yazıcının özelliklerinden bağlatı noktalarına girin.Yeni bağlantı noktası ekleyin ve standart TCP/IP yi seçiniz.IP adresi olarak kullanıcının yanında bulunan print server ın IP adresini girin.Bu arada print server ların markası nedir ? Digitus mu?

Gönderildi : 07/02/2012 17:51

(@seyfullahtanriverdi)
Gönderiler: 362
Honorable Member
Konu başlatıcı

Cnet CNP 430 marka bir print server var. Onu bir türlü windowsm 7'yede kuramadım. Uuyumluluk modunda kurdum sitesindeki işlemi yaptım lakin çalıştıramadım.

Gönderildi : 07/02/2012 20:49

Paylaş: