Forum

VPN Bağlantı Sorunu

Bildirimler
Hepsini Temizle

VPN Bağlantı Sorunu

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
723 Görüntüleme
(@DogukanSAHIN)
Gönderiler: 11
Active Member

Kullanıcıların güvenlik duvarına takılıyor olabilir mi acaba? Farklı bir porttan falan iletişim kuruyorsanız belki güvenlik duvarı engelliyor olabilir.

Gönderildi : 07/02/2012 18:36

(@AlperKose)
Active Member
Konu başlatıcı

Tüm kullanıcıların deneme aşamasında güvenlik duvarlarını, virüs programlarını hepsini kapattık hatta sunucununda güvenlik duvarı kapalı durumda.

Gönderildi : 07/02/2012 18:42

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Bu muhtemel sizin yazılım bilginiz ile ilgili bir durum, bunu bizim biliyor olmamamız çok zor çünkü burası ITPro bir community yani bu sorunun sistem ile vpn ile ilgisinin olduğunu düşünmüyorum, muhtemel bu oyun bir şekilde broadcast veya benzeri bir trafik ile iletişim kurmaya ve ağdaki diğer oyunları veya bilgisayarları listeliyordur ancak sizin kullandığınız yapıda yani vpn - router yapısında broadcast trafiği zaten kesildiği için çalışmıyor olabilir bunu yazılım ile çözüyor olmanız gerektiğini düşünüyorum, örneğin benzer iş yapan firmalardan yazılım geliştirme noktasında destek alabilirsiniz

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/02/2012 20:27

(@AlperKose)
Active Member
Konu başlatıcı

Bizim oluşturmaya çalıştığımız sistem Hamachi ağının aynısı. Broadcast trafiği dediğiniz nedir tam bilgim yok malesef bizim bilgimiz ASP.NET ile sınırlı fakat araştırıp öğrenebiliriz. Dediğiniz gibi bir broadcast trafiği oluşturmak için ne kullanmamız gerekir?

Gönderildi : 07/02/2012 20:39

(@AlperKose)
Active Member
Konu başlatıcı

Son yaptığımız işlemde sorunun sunucunun vpn'i ile bağlantılı olduğunu öğrendik. Örnek veriyorum VPN'e bir kişi bağlıyken ve oyun sunucu tarafında kurulduğunda kullanıcı o oyunu görebiliyor fakat 2. bir kullanıcı VPN'e bağlanır bağlanmaz oyun görünmez hale geliyor yani sorun VPN veya sunucu tabanlı olsa gerek. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Birden fazla vpn kullanıcısı bağlanınca aradaki bağlantı neden görünmez hale geliyor olabilir?

Gönderildi : 07/02/2012 21:29

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Alper bey ben yazılım bilmiyorum sizde sistem 🙂 giden bağlantı nedir mesela ? Oyun!!!

Ben 10 yıldır VPN teknolojisini kullanıyorum, bunun üzerinden, DNS, Exchange, File, Web, SQL bazlı pek çok CRM, kamera sistemi vs aklınıza gelecek pek çok şey kullandım ama böyle bir sorun yaşamadım bu nedenle sorunun yazılım kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

Örneğin ikinci bir istemci bağlanması vpn için bir sorun değil, giden bağlantı oyun bağlantısı olduğu içinde yorum yapamıyorum

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/02/2012 23:19

Paylaş: