Forum

2008 R2 remote serv...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2008 R2 remote server'dan bağlanan kullanıcı regedit'e kayıt atamıyor.

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
359 Görüntüleme
(@erkankilic)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

2008 r2 üzerine remote server kurdum. rdp üzerinden gelen kullanıcılarda regedit dosyasına kaydetmem gereken bir .reg dosyası var. kullanıcılara admin yetkisi vermeme rağmen reg dosyasını birleştirmek istediğimde "error accessing the registry." şeklinde hata mesajı veriyor. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. 

Şimdiden teşekkür ederim. 

Gönderildi : 02/12/2011 22:19

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

Merhaba arkadaşlar,

2008 r2 üzerine remote server kurdum. rdp üzerinden gelen kullanıcılarda regedit dosyasına kaydetmem gereken bir .reg dosyası var. kullanıcılara admin yetkisi vermeme rağmen reg dosyasını birleştirmek istediğimde "error accessing the registry." şeklinde hata mesajı veriyor. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. 

Şimdiden teşekkür ederim. 

Hem Domain Admin Hemde Local Admin Yetkisi Verip Denermisiniz. 

Gönderildi : 03/12/2011 12:23

(@erkankilic)
Active Member
Konu başlatıcı

domaini kurmadım bu nedenle domain admin yetkisi veremem. Ama local admin yetkisi verdim. Ama çalışmıyor.

Gönderildi : 03/12/2011 16:19

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Sisteminde domain ortamı yok anladığım kadarıyla.Sen bu .reg dosyasını uzak bağlantı yapan kullanıcılara manuel mi dağıtıyorsun?

Gönderildi : 03/12/2011 18:09

(@erkankilic)
Active Member
Konu başlatıcı

Şimdilik evet, bu şekilde çözemezsem artik dc kurup bu server'ı onunla entegre etmem gerek ama bu konuda denemeler yapıyorum. Su an nasıl yapacagımı bilmiyorum.

Gönderildi : 03/12/2011 20:27

Paylaş: