Forum

Server 2003 Faks G&...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2003 Faks Gönderme Sorunu

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
306 Görüntüleme
(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Zyxel Omni 56 K modemi kullanarak windows faks ı aktif ettim.Faks alma da sorun yaşamıyorum.Sistem sorunsuz çalışıyor.Ancak faks gönderme işlemi yapamıyorum.Karşı tarafla haberleşmeye geçildiğini ve faks sinyalinin alındığını görüyorum.Ancak gönderme işlemini tamamlayamıyor.Event viewer ı incelediğimde şöyle bir hata görüyorum.

"An error was encountered while sending a fax. This fax will not be sent, because the maximum number of retries has been exhausted. If you restart the transmission and difficulties persist, please verify that the phone line, fax sending device, and fax receiving device are working properly. Sender: Sümerler Tekstil. Billing code: . Sender company: SUMERLER. Sender dept: . Device name: ZyXEL Omni56K COM Plus_ Plug & Play. Job ID: 0x0201ccb0f8f8b19f. User name: SUMERLER\oguzhan.ozkurt.
 Please check the activity log for further details of this event. " faks hattımın çalıştığından eminim.Cihazı 2 defa servise yolladım test ettiklerinde sorun yaşamadıklarını söylediler ısrarla değiştirttim.Server 2003 üzerindeki uygulamayı 4-5 defa kaldırıp kurdum.Kurulum ve yapılandırma ile ilgili 4-5 tane makale inceledim.Atladığım bir yer olabilir mi? Yardımlarınızı bekliyorum.

Gönderildi : 02/12/2011 19:01

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Modeminizi Zyxel Omini 56 K olarak değilde birde Standart modem olarak kurup dener misiniz.

Gönderildi : 03/12/2011 01:56

Paylaş: