Forum

Thin Cleint yazıcı ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Thin Cleint yazıcı sorunu

13 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
402 Görüntüleme
(@SerdarGuley)
Gönderiler: 123
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Elimizde bir linux yüklü thin cleint var bağlandığı server windows tabanlı server daki yazıcıyı thin cleint ta kullanmak istiyoruz fakat yazıcının linux sürücüsü yok. (Yazıcı HP Laserjet 1300) Ne yapabilirim şimdiden teşekkürler...

Gönderildi : 06/03/2008 21:36

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

ThinClient üzerindeki linuz çekirdeği nedir ?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/03/2008 21:53

(@SerdarGuley)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hocam merhaba,

thin client üzerinde citrix build version  3,6 var.

Gönderildi : 06/03/2008 22:01

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Marka model nedir ???

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/03/2008 22:10

(@SerdarGuley)
Estimable Member
Konu başlatıcı

ITONA VXL TC3933 Hocam...

Gönderildi : 06/03/2008 22:31

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Ürünün windows server desteği var doğal olarak hp iletişim hattı ile görüşüp yazıcının driverını istemelisin .

ancak linux un şu ana kadar driver sorunu yaşadığını görmedim genelde sorunsuz çalışırlar .

Gönderildi : 06/03/2008 23:01

(@SerdarGuley)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Teşekkür Ederim hocam yarın olsun bakıcam ama linux ta var olan driverlar arasında benim istediğim model yok hp nin linux driveride yok bakalım ne yapıcaz. LDP diye bir port varmış linux ta. Server üzerindeki driveri bu porta maplıyomuşuz bu doğrumudur hocam ....

Gönderildi : 07/03/2008 02:47

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Selamlar ;

Server a Terminal Server baglantısı ile mı baglanıyorsunuz ? Yoksa Printer TC ye baglı ve printer redirection ile Server a mı tasıyorsunuz  ama anladıgım kadar ı ile printer Server uzerınde  yukle  eger Terminal Services ile  baglanıyorsanız  baglandıgınız  kullanıcıya  yazıdrma  yetkısı vermenızın yeterlı olması gerekır Linux sürücüsünü  yüklemenize gerek yok   eger yazıcı Tc a baglı ise de default unda HP 1010 driver i  vardı  yanılmıyorsam o sürücü ile  kullanabılmeniz  gerekiyor.

Teşekkürler. 

Merhaba

Elimizde bir linux yüklü thin cleint var bağlandığı server windows tabanlı server daki yazıcıyı thin cleint ta kullanmak istiyoruz fakat yazıcının linux sürücüsü yok. (Yazıcı HP Laserjet 1300) Ne yapabilirim şimdiden teşekkürler...

Gönderildi : 07/03/2008 02:53

(@SerdarGuley)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Evet printer server"a bağlı. TC ile rdp den bağlanıyorum ve server daki yazıcı üzerinden thin cleint tan yazdırmak istiyoruz. Yazıcıyı direk TC üzerine kurduğum zaman da yakın bir driveri tanıtıyorum ama sayfayı boş çıkarıyor...

Gönderildi : 07/03/2008 11:35

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Selamlar Serdar  ;

TC Server a  baglı iken server dan normal bir şekılde  cıktı alabılıyorsun degıl mı ? TC yi Usb ile direk server a  bagla once  local den server ı acıp cıktı almayı dene cıktıyı aldıktan sonra administrator kullanıcısı ile server a  rdp yap  ve rdp uzerınden baglandıgın station dan cıktı almayı dene ama suna  dikkat et  TC ye printer  driver ı tanıtılı ise  ve  printer redirection aktif ise Tc üzerine  tanımlı printer ı server a tasıdıgı ıcın yanlıslıkla ondan almayı deniyo olabilirsin eger  administrator  account u ile   TC uzerınden  cıktı yı  alırsan baglandıgın account un yetkileri ile ilgili  sıkıntı  olabılır yanı Printer Tc ye  baglı iken  sorun yaşama ihtimalın mevcut driver , redirection vb sebeplerden  ancak printer Server a direk  baglı  ise ve server  localınden  cıktı  alabılıyor ısen  TC üzerinden RDP station u  ile de  alman gerekır yıne de  alamazsan Tc de  sorun  olabilir Baska Tc deneme  imkanın  yok  anladıgım kadarı ile  yine de  olmaz sa Siva ile yazışmanı öneririm 🙂 (Timur Bey e Sabri ye Hilmi ye kısaca  herkese  Selam kolay gelsin )

Teşekkürler.

Evet printer server"a bağlı. TC ile rdp den bağlanıyorum ve server daki yazıcı üzerinden thin cleint tan yazdırmak istiyoruz. Yazıcıyı direk TC üzerine kurduğum zaman da yakın bir driveri tanıtıyorum ama sayfayı boş çıkarıyor...

Gönderildi : 08/03/2008 04:04

(@SerdarGuley)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Cumhur;

Sen bizi nerden tanıyorsun ya çıkaramadım 🙂 Yabancı gelmiyo isim ama Futbol federasyonumu? Dediklerini denicem teşekkür ederim... 

Gönderildi : 09/03/2008 17:45

(@SerdarGuley)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Sorun hallolmuştur arkadaşlar versiyon güncellemesi yaptık çözüldü. İlgilenen herkeze teşekkür ederim..

Gönderildi : 12/03/2008 11:24

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Geçmiş olsun .

Gönderildi : 12/03/2008 15:57

Paylaş: