Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

auditing

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
413 Görüntüleme
(@SerdarEREN)
Gönderiler: 130
Estimable Member
Konu başlatıcı

Herkese slm. Fileserver da auditing policy i aktif etmek istiyorum ama local policy demi yoksa domain kontroller policy demi yapmam gerekiyor.

Daha sonrada paylaşımdaki yani audit etmek istediğim folder ın security özelliklerinden domain users ı eklemem gerekiyor herhalde.

Gönderildi : 07/03/2008 12:23

(@SerdarEREN)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar gerekli ayarları yaptım fakat sadece administrator olarak log düşüyor diğer kullanıcılar yok.Neden olabilir?

Gönderildi : 07/03/2008 16:05

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32988
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

bu policy çalışmasını istediğiniz makine için çalışmalı , yani nereye uyguladığınızdan çok o makineyi etkiliyor mu bu önemli . tabi tek makine için de tüm domain i şişirmeyin.

yani makineyi ayrı bir ou ya alın onun üzerine gpo bağlayın

object access i açmanız da yeterlidir .

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/03/2008 16:50

(@SerdarEREN)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hakan Hocam ilgilendiğin için teşekkür ederim.Biraz zaman geçince loglar düşmeye başladı.Ben biraz acele ettim galiba 🙂

Yalnız kafama takılan bir şey var.Active Directory kurulu  pc de local security kavramı kalkar diye kalmış aklımda ama var.gpedit.msc yazdığımda çıkıyor.Biraz açıklarsan sevinirim.

Gönderildi : 07/03/2008 17:10

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32988
Illustrious Member Yönetici

Domain ortamına katılmış bir makinede local policy ler hala çalışmaktadır . Ancak baskın olan domain policy olacaktır.

yani siz domain policy üzerinde bir değişiklik yaparsanız aynı policy ye gpedit ile ulaşırsanız değiştiremediğinizi göreceksiniz. 

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/03/2008 03:29

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

[img] [/img]

http://www.fakaonline.com/?page_id=294

Makalede bahsedilmiştir.

Gönderildi : 08/03/2008 03:48

(@SerdarEREN)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Fileserver-departmanlar klasörü özelliklerinden auditing i sadece change ve delete olarak Domain users ı ekleyerek aktif ettim ve Admin tools-Domain controller security policy den Audit object access i success ve failure olarak enable ettim.Şimdi asıl sorum event viewer dan baktığımda sanki belirli kullanıcıların logları tutuluyor.Yaklaşık 80 kullanıcı var ama benim gördüğüm 10-15 kullanıcı.

Gönderildi : 10/03/2008 14:22

Paylaş: