Forum

Server 2008 Foundat...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2008 Foundation R2 için Mail Programı..

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
454 Görüntüleme
(@irfancakmak)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler..

Konu başlığında da belirtiğim gibi Server 2008 Foundation üzerine bir mail programı kurmam gerekiyor, ve domaindeki kullanıcalar server üzerinden bu maillere ulaşıp ortak kullanması(kişiler,mailler vs.) gerekiyor. Tek bir hesap kurulu olucak, bunu nasıl yapabilirim yada hangi programla yapabilirim..

iyi günler..

saygılar..

Gönderildi : 31/07/2011 15:55

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba bu iş için illa serverde mail programı olmalı mı? Bu kişilere aynı mail düşse yeterli değil mi?Biraz daha açar mısınız konuyu?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 31/07/2011 21:00

(@irfancakmak)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba bu iş için illa serverde mail programı olmalı mı? Bu kişilere aynı mail düşse yeterli değil mi?Biraz daha açar mısınız konuyu?

ilgin için teşekkür ederim.

sadece bir hesap oluçak domainedeki bütün kullanıcalara aynı mail düşücek.. aslında şöyle bir mantık olucak bir pc de outlook express kurulu olduğunu düşünün hesap fln yapılandırılmış aktif çalışıyor. ben sadece kısayolunu başka bir pc den çalıştırdıgım zaman aynı hesaba ve ayarlara erişebiliyor olucam.. aynı anda bir kişi aktif olarak kullanabilecek yani.

teşşekkürler..

Gönderildi : 31/07/2011 23:07

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Bir mail için bu kadar masraf bence gereksiz.Ben olsam yerinizde 1 pop3 mail alıp onu her kullanıcıya kurar oradan çekerim.Farklı olarak cloud veya web mail olarak bir mail adresi satın alıp webden ortak eirşim sağlamada yapabilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 01/08/2011 00:47

Paylaş: