Forum

Server 2008 Üz...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2008 Üzerinde Yazıcı Paylaşımı Pasif

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
476 Görüntüleme
(@hamzasaricicek)
Gönderiler: 112
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Server 2008 üzerinde Rdp bağlantısını kullanarak kendi yazıcıma yazı göndermek istiyorum. Kullandığım ticari yazılımdan dolayı Server üzerinde görünen kendi yazıcıma paylaşım vermem gerekiyor fakat yapamıyorum. Yazıcının paylaşım sekmesine girdiğimde paylaşım alanı pasif göründüğü için işlem yapamıyorum. Aşağıda yazıcı paylaşımının görüntüsü yer alıyor. Burayı aktif yapabilmem için ne yapmam gerekiyor. Kullanıcı üzerindeki bütün yetkiler tam.

Gönderildi : 31/07/2011 22:00

(@mustafakilic)
Gönderiler: 773
Prominent Member

Merhaba,

Neden Paylaşım açmak istediğinizi anlamış değilim. Easy Print ile sorunsuz çıktı gönderebiliyorsunuz.

Gönderildi : 31/07/2011 22:55

(@hamzasaricicek)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Ticari program için destek veren teknik personel öyle olması gerektiğini söylüyor. Aksi halde LPT portu ile yazdırma işlemi yapamıyormuş..

Gönderildi : 01/08/2011 13:40

(@mustafakilic)
Prominent Member

Neden böyle bir yapı olduğunu anlaymadım ama şu sırayla çalışacaktır.

1- Local deki yazıcıya paylaşım verirsin.

2- Terminal Server üzerinde bu paylaşım üzerinden map edersin.

3- Çıktı alırsın.

Gönderildi : 01/08/2011 15:06

(@hamzasaricicek)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Server 2008 Üzerinden öyle bir paylaşım verilemiyormuş. Client Rdp bağlantısı gerçekleştirdiğinde kullanılan ticari programdan çıktı alabilmek için Lpt portu kullanması gerektiği için başka bir yöntem ile LPT portu üzerinden yazdırmayı deneyeceğiz.. Vpn bağlantısı ile birlikte Print server kurmayı deneyeceğiz. Umarım başarılı oluruz.. Yardımlarınız için tekrardan teşekkürler..

Gönderildi : 03/08/2011 03:49

(@mustafakilic)
Prominent Member

Geri bildirim için teşekkürler.

Gönderildi : 03/08/2011 11:15

Paylaş: