Forum

RDP Client hataları

Bildirimler
Hepsini Temizle

RDP Client hataları

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
392 Görüntüleme
(@hamzasaricicek)
Gönderiler: 112
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar ,

Server 2008 kurulumunu yeniden yaptıktan sonra rdp ile bağlanmak isteyen bütün terminallerde  "uzak bilgisayar bilgisayarınızın desteklemediği ağ düzeyi kimlik doğrulaması gerektiriyor"  uyarısı ile karşılaşıyorum. Regedit üzerinden çözümü var fakat Server daki yeni kurulum esnasında ne gibi bir düzenlemeden dolayı böyle bir durum ile karşılaşıyorum.. 150 kadar terminal mevcut. Hepsinde ayar yapmak biraz sıkıntı olacak gibi. Server tarafında yapmam gereken bir düzenleme olup olmadığını öğrenmek istiyorum. Teşekkürler şimdiden..

Gönderildi : 29/06/2011 13:13

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

RDP bağlantısı ilk kurulumunda Do Not require Network Level Authentication bölümünü seçmeniz gerekmekteydi. Böylelikle eski RDP sürümleride size bağlantı sağlayabilir.

RDP ayarlarınıza girerek Do Not require Network Level Authentication seçimini yaptıktan sonra tekrar denediğinizde bağlanabiliyor olmanız gerekmekte. İşlemden sonra resetlemek gerekebilir o bölümü tam hatırlayamadım.

Gönderildi : 29/06/2011 13:24

(@hamzasaricicek)
Gönderiler: 112
Estimable Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler özgür bey. Problem halloldu.. Dediğiniz gibi kurulum esnasında orayı dikkate almamışım.

Gönderildi : 29/06/2011 16:42

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Teşekkürler özgür bey. Problem halloldu.. Dediğiniz gibi kurulum esnasında orayı dikkate almamışım.

Ben teşekkür ederim. Sorunun çözülmesine sevindim.

Gönderildi : 29/06/2011 17:59

Paylaş: