Forum

[SORU] Windows2008 ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[SORU] Windows2008 Domain Kurulumu??

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
390 Görüntüleme
(@ErayGURLER)
Gönderiler: 123
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar mrb,ben 50 pclik bir hastanenin bilgi işlem sorumlusuyumdum, windows 2003 serverde domain kurulumu yaptım active directory yapılandırmıştım tüm clientler kısıtlıydı ne cd ne flashdisk ne de başka şeyler yapılabiliyordu tüm herşeyi kısıtlamıştım...

fakat şimdi farklı bir hastanenin bilg.işleminden sorumluyum burda 60 pc windows 2008 server var ve 2008de ben domain kurulumu yaptım dns kurdum ama kullanıcı yönetiminde oluşturduğum grupların üzerinde özellikler dediğimde üst tarafta grup ilkesi seçenği yok? oradan o grubun üyelerini istediğim gibi kısıtlayıp yapılandırabiliyordum??? Bu konuda beni aydınlatırsan sevinirim.. Tşkrlr cvplarınız için şimdiden...

Gönderildi : 29/06/2011 14:30

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Merhabalar;

Start--> Administrative Tools--> Group Policy Management yolunu kullanarak Group Policy Management konsolunu çalıştırabilirsiniz.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 29/06/2011 14:39

(@ErayGURLER)
Gönderiler: 123
Estimable Member
Konu başlatıcı

Öncelikle tşkr ederim cvpladığınız için, benim asıl istediğim aslında 2003te öyle kurabilmiştim tüm adımları görsel bir video vardı ve elimde de çıktı vardı adım adım kurmuştum ayınısını 2008de nasıl takip edebilirim?

Gönderildi : 29/06/2011 14:45

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Paylaş: