Forum

win 2003 üzeri...

Bildirimler
Hepsini Temizle

win 2003 üzerinde mssql2000 'e xp sp3 den bağlanamama

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
426 Görüntüleme
(@muratkaya)
Gönderiler: 66
Estimable Member
Konu başlatıcı

Benim şöyle bir sorunum var windows 2003 ent üzerine mssql2000 std edition kurulmuş ve 2003 üzerindeki programdan sqle bağlanıp program çalışıyo fakat aynı program xp sp3 yüklü makinede çalıştırıldığında 2003 üzerinde kurulu veri veritabanına bağlanamıyor. ODBC ile bağlanmayı denediğim zaman böyle bir sunucu yok veya erişim engellendi hatası veriyor. Ayrıca telnetle sql portunu bağlanmaya çalıştığımda da hem 2003 den hemde xp den bağlantı başarısız oldu hatası alıyorum. Ayrıca iki makinedede SEP 11 yüklü ilisininde firewallarını kapadım. İşletim sistemi ve sqli kuranların şöyle bir iddiası var önce 2003 dil ayarları dediler ondan olmadığı anlaşıldı düzellttik onu sonra sqlin std değilde ent edition olması lazım dediler std en fazla 5 bağlantıya izin veriyo gibi bişi söylediler. bağlandıklarını terminal gibi düşünüp en fazla 5 e izin verdiğini söylüyo arkadaş ama ben hiç duymamıştım böyle bir şey varmı gerçekten sql std ile sql ent arasındaki farklılıklar nelerdir.

Gönderildi : 23/05/2011 13:03

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

SQL configuration menüsünde TCP ayarlarını aktif ettin mi. Ayırca Güvenlik duvarında ve firewall ilgili portlara izin vermen gerekmektedir.

Gönderildi : 23/05/2011 13:46

(@EgemenCanSenol)
Gönderiler: 6
Active Member

Merhabalar ,

Sql'de bir user oluşturup onunla bağlanmayı denediniz mi? Ya da halihazırda bir kullanıcı ile bağlanıyorsanız bağlantıyı test amaçlı o kullanıcıya sqlde admin yetkisi verip deneyebilirsiniz.

Gönderildi : 23/05/2011 13:46

(@muratkaya)
Gönderiler: 66
Estimable Member
Konu başlatıcı

SQL sunucu içinmi TCP ayarlarını aktif edip etmediğimden emin değilim sistem uzakta şu anda benden yalnız default olarak ilk kurulumda aktif etmiyormu  cli configle mi aktif ediyoruz ve sunucuda. yapıyoruz değilimi. İkinci olarak firewalların hepsini kapatmıştım. sa şifresiyle bağlanmayı denedim gene olmadı sa şifresini boş vermişler. sorumda sql std ile sql ent arasında bağlantı sayısı kısıtlaması varmı

Gönderildi : 23/05/2011 14:13

Paylaş: