Forum

Domain User Problem

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domain User Problem

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
464 Görüntüleme
(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici
Konu başlatıcı

Arkadaşlar acayip bir problemim var .

Şimdi bir domain controller var 2003 üzerinde bizim userlarımız Domain user olmasına rağmen program ekleyip saati falan değiştirebiliyorlar . Yalnız aynı kullanıcıyla başka bir bilgisayarda oturum actığımda program yükleyemiyor saati değiştiremiyor .  Gidip bu userın program yukleyip saati değiştirebildiği bilgisayardaki document and settings altındaki user dosyasını admin ile siliyim dedim onuda sildirmiyor .

Gönderildi : 10/02/2011 18:46

(@ademyetim)
Gönderiler: 56
Trusted Member

Değişiklik yapabildiğiniz bilgisayarda Local Users and Groups`dan Groups segmentine tıklayarak local group ları kontrol ediniz , eğer bilgisayarın local

grouplarında kullanmış olduğunuz user ekliyse, değişiklik yapabilmeniz normaldir, kullanıcıyı groupdan cıkarırsanız policy ayarlarındaki yetkilere tabi

olacaktır.

Gönderildi : 10/02/2011 19:04

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Start - Run - control userpasswords2 yazıp enter'a basın. Açılan ekranda local admin şifreniz ile giriş yapıp , user'ın yetkilerini kontrol edin.

Gönderildi : 10/02/2011 19:10

(@cozumpark)
Konu başlatıcı

Ufuk hocam dediğiniz gibi yaptım ve kullanıcı o makinada admin yetkisine sahip gözüküyor . Buna neden gerek duymus olabilirler ?

Gönderildi : 10/02/2011 19:39

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Bu işlemi IT Admini dışında kullanıcı yaptıysa güvenlik sıkıntın var demektir. Adam herşeyi yapar. Program kur,kaldır vs. vs. Local admin yetkisini alın. Local admin şifresini değiştirin.

Gönderildi : 10/02/2011 20:29

(@cozumpark)
Konu başlatıcı

Hayır hocam benden önceki Admin yapmıs neden yaptığını anlamıs değilim .  

Teşekkür ederim

Gönderildi : 10/02/2011 20:32

Paylaş: