Forum

Roamin File Yetki v...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Roamin File Yetki ve Sahiplik Sorunu

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
441 Görüntüleme
(@AYKUTYILDIZ)
Gönderiler: 88
Estimable Member
Konu başlatıcı

Selamlar Arkadaşlar;

Resimlerde görüldüğü gibi sorun yaşamaktayım.Hata aldığım klasörler roamin file yapılmış klasörlerdir 50 kullanıcımın yaklaşık 20 tanesi bu şekilde hiç bir şekilde müdehale edememekteyim yardımlarınızı bekliyorum.

Saygılarımla.

Gönderildi : 10/02/2011 17:58

(@borayildiz)
Gönderiler: 675
Honorable Member

Kullanıcıların NTFS izinleri gözükmüyor.

Kullanıcılara sahip oldukları klasörler üzerinde gerekli NTFS izinlerini verirseniz çözülür örn: Tam denetim (tabiki bu izinleri klasör hiyerarşisi içinde aşağıya doğru miras yoluyla aktarmayı da ihmal etmeyin)

Gönderildi : 10/02/2011 18:35

(@AYKUTYILDIZ)
Estimable Member
Konu başlatıcı

sayın hocam buna izin vermiyor işte izin vereceğim bütün butonlar silik yani basacak butonlar aktif değil sorunda burada hocam işlem yaptırtmıyor.Aşağıdaki resimlerden daha iyi anlaşılabilir hocam.

Gönderildi : 11/02/2011 11:14

(@borayildiz)
Honorable Member

administrator ile sahipliğini alın daha sonra da yine administrator kullanıcısı ile gerekli kullanıcılara yetkilerini dağıtın

Gönderildi : 11/02/2011 11:28

(@AYKUTYILDIZ)
Estimable Member
Konu başlatıcı

sayın hocam uğraşımı zaten administrator hesabı ile gerçekleştirmeye çalıştığım halde bu hataları almaktayım şöyle bir tuhaf durumda var roaming file "aykut - belgeler" şeklinde açılmış olan kullanıcıların dosyalarına ulaşabiliyorum "belgelerim" şeklinde oluşmuş olanlara ulaşamıyorum.kullanıcının bilgisayarına gidip klasörünün özelliklerine baktığımda klasör sahibi olarak gözüküyor ama server üzerinde bakınca gözükmüyor yollamış olduğum resimlerdeki hataları almaktayım

Gönderildi : 11/02/2011 11:47

(@AYKUTYILDIZ)
Estimable Member
Konu başlatıcı

SAYIN HOCAM

sorun çözüldü sahiplik almaya çalışırken altta bulunun "nesnelerin ve alt kapsayıcıların sahipliğini değiştir" işareti koyunca ilk işlemde genelde hata veriyor ikincisinde sahipliğini admine alıp sonra kullanıcıya veriyorum sorun çözüldü çok teşekkür ederim emeğinize sağlık

Gönderildi : 11/02/2011 12:05

(@borayildiz)
Honorable Member

rica ederim geçmiş olsun

Gönderildi : 11/02/2011 13:01

Paylaş: