Forum

Gpo ile bekleme mod...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Gpo ile bekleme modu

10 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
484 Görüntüleme
(@SelmanSezgin)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Çalıştığım şirkette pclerin saat 19:00 den sonra bekleme modu veya kapatılmasını istiyorum.Bu sorunu gpo ile çözebilirmiyim.

teşekkürler

Gönderildi : 10/02/2011 20:01

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33006
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Başlangıç komutu olarak aşağıdaki bat dosyasını gönderebilirsiniz

bu komut zamanlanmış görev tanımlar ve görev içerisinde bilgisayarın saat 21 de kapanmasını sağlar.

tabi bunun için bir kullanıcı bilgiside gereklidir

SCHTASKS /Create /RU KULLANICIADI /RP KULLANICISIFRESI /SC DAILY /TN Shutdown /TR "C:\WINDOWS\system32\shutdown.exe /s /t 015 /f /d P:02:04" /SD 07/01/2011 /ST 21:00:00 

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/02/2011 20:08

(@ademyetim)
Gönderiler: 56
Trusted Member

Merhaba evet yapabilirsiniz, bununla ilgili bir script yazıp bu scripti  gpo ile kullanıcıların kullanmasını sağlayabilirsiniz, aşşağıdaki linkte detaylı anlatım mevcuttur kolay gelsin.

http://support.microsoft.com/kb/915160

Gönderildi : 10/02/2011 20:11

(@ademyetim)
Trusted Member

Hakan hocam detaylı cevap vermiş 🙂 sanırım farketmedim kolay gelsin..

Gönderildi : 10/02/2011 20:13

(@SelmanSezgin)
Active Member
Konu başlatıcı

teşşekürler..

Gönderildi : 10/02/2011 20:28

(@SelmanSezgin)
Active Member
Konu başlatıcı

Peki hocam bekleme moduna nasıl alabilirm pc leri

Gönderildi : 10/02/2011 20:39

(@ademyetim)
Trusted Member

c:\scripts isimli bir dosya oluşturup içine script.bat  dosyasını "rundll32.exe powrprof.dll,SetSuspendState" şeklinde kayıt ederseniz sonra Hakan

Hocanın verdiği komut parametresini ufak bir değişiklik le aşağıdaki gibi değiştirirseniz bilgisayarı sleep moduna getirebilirsiniz , iyi çalışmalar diliyorum.. 

"SCHTASKS /Create /RU KULLANICIADI /RP KULLANICISIFRESI /SC DAILY /TN Shutdown /TR "C:\script\sleep.bat /s /t 015 /f /d P:02:04" /SD 07/01/2011 /ST 21:00:00" 

Gönderildi : 11/02/2011 02:15

(@SelmanSezgin)
Active Member
Konu başlatıcı

tekraradan selam,

c.\ altında scripts diye bir batch file oluşturup içine "SCHTASKS /Create /RU KULLANICIADI /RP KULLANICISIFRESI /SC DAILY /TN Shutdown /TR "C:\script\sleep.bat /s /t 015 /f /d P:02:04" /SD 07/01/2011 /ST 21:00:00

bu işlem hergün olucak ama her aksam pcler 19.00 da sleep moduna girecek sadece o güne özel birşey değil.

Gönderildi : 11/02/2011 17:09

(@SelmanSezgin)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Başlangıç komutu olarak aşağıdaki bat dosyasını gönderebilirsiniz

bu komut zamanlanmış görev tanımlar ve görev içerisinde bilgisayarın saat 21 de kapanmasını sağlar.

tabi bunun için bir kullanıcı bilgiside gereklidir

SCHTASKS /Create /RU KULLANICIADI /RP KULLANICISIFRESI /SC DAILY /TN Shutdown /TR "C:\WINDOWS\system32\shutdown.exe /s /t 015 /f /d P:02:04" /SD 07/01/2011 /ST 21:00:00 

Hakan hocam selamlar,

kullanıcı şifresi ve kullanıcı adı sanırım domain admin ve domain kullanıcı adının kastettiniz.?

birde sleep mod scriptini yazabilirseniz çok süper olucak

teşekkürler..

Gönderildi : 11/02/2011 17:57

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33006
Illustrious Member Yönetici

Bence kod yazmaya gerek yok çünkü biz size balık tutmayı gösterdik, bu nedenle ben olsaydım bu komut setinin parametreleri neymiş diye öğrenirdim böylece hem bu komut setini geliştirir hemde başka bir zaman başka bir konu için çözüm üretebilirsiniz.

kullanıcı adı ve şifre olarak, evet domain kullanıcısı olmalı ama makineleri kapatmaya veya uyku moduna almaya yetkili bir kullanıcı olmalı. 

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/02/2011 20:43

Paylaş: