Forum

Uzak masaüst&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Uzak masaüstü sorunu

10 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
428 Görüntüleme
(@emrep)
Gönderiler: 12
Eminent Member
Konu başlatıcı

Client üzerinden server 2003 uzak masaüstü yapıyorum administrator kullanıcı ile bağlantı yaptığımda sorunsuz çalışıyor. fakat herhangi bir başka kullanıcı ile bağlandığımda masaüstü tam gelmiyor simgeler bozuk ve hiçbir pencere açılmıyor ama arka tarafta çalışıyor gibi. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 10/02/2011 17:05

(@borayildiz)
Gönderiler: 675
Honorable Member

uzaktan bağlandığınız server domain üyesi mi veya domain controller mı?

sorun yaşadığınız kullanıcı uzaktan bağlanmaya çalıştığınız server' ın yada domain in hangi gruplarına üye?

Gönderildi : 10/02/2011 17:21

(@emrep)
Eminent Member
Konu başlatıcı

evet domain in üyesidir hatta additional server dır.

bağlanmak istediğim kullanıcıya önce user sonra admin hakkı verdim bir sonuç elde edemedim. zaten denediğimde administrator dışındaki tüm kullanıcılarda aynı sorun oluyor. adsrv ye bağlanırken bu problemi yaşamıyorum.

Gönderildi : 10/02/2011 17:44

(@borayildiz)
Honorable Member

default domain controller policy > allow logon locally isimli policy üzerinden hangi kullanıcıların uzaktan oturum açmasını istiyorsanız ekleyin bir de öyle deneyin.

Gönderildi : 10/02/2011 17:59

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Selamlar ;

DC olduğu için  sorun  yaşamaktasınız  aşağıdaki Security  ayarlarını  uygulayarak  Dc'yi  terminal  server  olarak  kullanabilirsiniz.

To work around this issue, modify the Group Policy Object for the domain controller:

1. Click Start, point to Programs, point to Administrative Tools, and then click Domain Controller Security Policy.
  2. Double-click the Security Settings folder, double-click Local Policies, and then click User Rights Assignment.
  3. Under the Policy column, click Log on Locally, and then click Add.
  4. Click Browse, click the appropriate group, and then click Add.
  5. Click OK, click OK, and then click OK.
  6. At a command prompt, type secedit /refreshpolicy machine_policy /enforce, press ENTER, and then press ENTER.

http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;en-us;q247989

Client üzerinden server 2003 uzak masaüstü yapıyorum administrator kullanıcı ile bağlantı yaptığımda sorunsuz çalışıyor. fakat herhangi bir başka kullanıcı ile bağlandığımda masaüstü tam gelmiyor simgeler bozuk ve hiçbir pencere açılmıyor ama arka tarafta çalışıyor gibi. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 10/02/2011 18:03

(@borayildiz)
Honorable Member

teşekkürler cumhur bey aynısının ingilizcesi için

Gönderildi : 10/02/2011 18:17

(@emrep)
Eminent Member
Konu başlatıcı

denedim çözüm yolunun çok mantıklı gelmesine rağmen sonuç elde edemedim ama refreshpolicy komutu incorrect hatası verdi gpupdate /force ile refresh ettim acaba sıkntı ondanmı kaynaklı komutları çalıştıramadğım içinmi sorun giderilemedi acaba???

Gönderildi : 10/02/2011 18:26

(@borayildiz)
Honorable Member

ewt makina policy' yi üstüne alamıyor. bu işlem esnasında loglara herhangi bir hata düşüyor mu ?

Gönderildi : 10/02/2011 23:53

(@emrep)
Eminent Member
Konu başlatıcı

hayır loglarda herhangi bir hata vermiyor öğle saati serverı restart edeceğim umarım sonuç alırım.

Gönderildi : 15/02/2011 12:50

(@borayildiz)
Honorable Member

restart işleminde muhtemelen policy uygulanır sonucu bizimle paylaşırsanız sevinirim

iyi çalışmalar 

Gönderildi : 15/02/2011 13:31

Paylaş: