Forum

bileşen ekle kaldır...

Bildirimler
Hepsini Temizle

bileşen ekle kaldır.

9 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
526 Görüntüleme
(@maydin38)
Gönderiler: 90
Estimable Member
Konu başlatıcı

sistemdeki ikinci server bilgisayara fax server kuracağım ama denetim masası-program ekle kaldır-bileşen ekle kaldıra tıkladıgımda buna yetkili degilsiniz sistem yöneticinize başvurun diyor. ama dc de administrator grubuna dahil ettim. sorunum nedir aceba. sagolun.

Gönderildi : 27/07/2010 14:01

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

DC üstünde mi bunu yapıyorsunuz? Eğer öyleyse administrator ile deneyiniz.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 27/07/2010 14:33

(@firatbilmis)
Gönderiler: 199
Reputable Member

Bu ikinci server dediğiniz member server mı yoksa ADC mı? biraz daha açarmısınız.

Gönderildi : 27/07/2010 14:47

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

add-remove programs a girişiniz belki group policyden engellenmiştir. GPO' yu açıp ; user conf - administrative templates - control panel - prohibit "access to control panel" sekmesinden administrator varsa kaldırıp start - run - gpupdate /force yaparak deneyin.

Gönderildi : 27/07/2010 16:31

(@maydin38)
Estimable Member
Konu başlatıcı

şimdi ikinci server dedigim. domail yapısına normal bir makine gibi dahil edip onu administrators grubuna attıgım ıbm server dır.bunun üzerine fax server ve mail server kuracağım. ilk önce fax server kurulumu yapacaktım program ekle kaldırdan bileşen ekle dügmesine basınca yöneticinize başvurun dedi.ama dedigim gibi admin kullanıcı.

Gönderildi : 27/07/2010 17:16

(@firatbilmis)
Gönderiler: 199
Reputable Member

Demekki member server. Kullancı Local admin mi yoksa domain admin mi? eğer local admin yetkiside varsa problem olmaması gerekir. Eğer Domain admin ise eksik yetki olabilir. Active Directory'de built-in gelen Administrator kullanıcısından duplicate yapıp yeni bir kullanıcı oluşturun ve bu kullanıcı ile oturum açıp kurulum yapmayı deneyin.

Gönderildi : 27/07/2010 19:08

(@maydin38)
Estimable Member
Konu başlatıcı

fırat bey sagolun dediginiz gibi yaptım oldu ama bun olay  hangi gpo ayarı ile engelleniyor aceba.

Gönderildi : 28/07/2010 01:44

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

user conf - administrative templates - control panel - prohibit "access to control panel"

Gönderildi : 29/07/2010 16:00

(@maydin38)
Estimable Member
Konu başlatıcı

alper bey orasınıda düzelttim. sagolun...

Gönderildi : 29/07/2010 18:06

Paylaş: