Sadece SQL Server Y...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Sadece SQL Server Yönetilsin  

  RSS
HALUK YILMAZ
(@HALUKYILMAZ)
Üye

Merhaba,

SQL Server 2008 yüklü 1 adet 2003 server makinamız var. Bu makina üzerinde bir kullanıcı uzaktan bağlanıp sql server üzerinde işlemler yapıyor(logo programı için query ler). Fakat istediğim şey kişi server a bağlandığında sadece sql server üzerinde çalışabilsin ve gerekirse logo programını çalıştırsın. şimdi kullanıcıya admin yaetkisi vermezsem program üzerinde işlem yapamıyor. Ne yapmam gerekiyor. Sql server ı başka bir makina üzerinden yönetme şansı var mıdır?

 

ayrıca şunu da belirteyim, ortamda dc var fakat sql kurulu makina dc ye üye değil.

 

teşekkürler.

Alıntı
Gönderildi : 01/05/2010 15:35
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

Selam, ben sizin sistemde x kullanıcısıyım ve domain üyesiyim diyelim. SQL üye olmadığına göre başka bir kullanıcı ile SQL makinesine erişiyorum. Bu kullanıcı nedir? Herkesin SQL server üzerinde ayrı ayrı kullanıcıları mı var? Durum böyleyse remote yapan kullanıcılar için tek tek Logo database'ine yetki verebilirsiniz. Database'e yetkileri olduğu sürece problem olmayacaktır. SQL 'i başka makineden yönetme işini SQL 2008 Expressi tüm makinelere kurarak yapabilirsiniz diye biliyorum.


İyi çalışmalar

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/05/2010 15:46
HALUK YILMAZ
(@HALUKYILMAZ)
Üye

teşekkür ederim alper bey, son günlerde çok yardımınız oldu bana. Bu arada rdp olayını hala çözemedim. büyük ihtimal küçük bir problem gözden kaçırıyorum diye düşünüyorum. umarım çözmeyi başaracağım 🙂

iyi çalışmalar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/05/2010 03:17
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

Rica ederim, iyi çalışmalar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/05/2010 13:02
Paylaş: