Forum

Replicate Domain Hk

Bildirimler
Hepsini Temizle

Replicate Domain Hk

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
424 Görüntüleme
(@VeyselUYAR)
Gönderiler: 233
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhaba

2008 R2 standart dc yi 2003 standart yada R2 ye additional yapsam sorun çıkartırmı.

açıkçası 2008 satandar R2 sunucuyu istediğim hergangi bir sunucu üzerine repliacete edebilrmiyim.

Gönderildi : 01/05/2010 15:11

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Selam, ben yaptım daha önce problem çıkarmamıştı, isterseniz önc vmware üzerinde test edin bir kaç gün, sonra problem olur da aşarsanız livea geçirin.

Gönderildi : 01/05/2010 15:31

(@VeyselUYAR)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Problem çıkartırsa primary dcyi etkileme olasılıgı varmı.? birde 2008 in datalarını export edip 2003 e import etmek gereklimi.yoksa iki sunucudada direk kurup replicate check etmek yeterlimi..

Gönderildi : 01/05/2010 16:22

(@cozumpark)

Olumsuz yönde etkileme şansı bu tür her işlem için vardır. Siz işlemlere başlamadan önce iki sunucu için de disk imajlarını yani yedeklerini mutlaka almalısınız. Importtan kastı tam anlayamadım. Biraz daha detaylandıralım. Düzgün kurulduğunda replikasyon zaten kendiliğinden gerçekleşecektir. Fakat burada DNS tarafını dikkatten kaçırmayın. İki tarafta da kayıtlar düzgün şekilde yaratılmış olmalı. SRV,A ve _ldap kayıtları gelmezse replikasyon olmaz. Bu tür durumda da sizi en hızlı yedek kurtaracaktır. Tavsiyem önce bunu sanal ortamda 1 veya 2 gün test etmeniz.

Gönderildi : 01/05/2010 16:31

(@VeyselUYAR)
Reputable Member
Konu başlatıcı

ben yanlış algılamışım.export derken NTbackup komutundan bahsetmiştim. ikinci sunucuyu sadece bu iş için kurdum.yani içinde kurtarılacak herhangi bir data yok.ben birazdaha rahat ve kolay olacagını düşünmüştün.networkten replikasyon eder.edemz ise dc görevine devam eder diye düşünerek kuracaktım.şuanda vazgeçmek üzereyim.şimdi ayrıca iki sunucu daha kurup test etmeyi düşünüyorum.

Gönderildi : 01/05/2010 16:43

(@cozumpark)

Vazgeçmenizi gerektirecek bir durum yok data yoksa, yapabilirsiniz tabi, ben kendi prensiplerim gereği her durum için yedekli çalışıyorum. Bu yüzden size de bunu öneriyorum. Test etmeyi de keza öyle. Testinizi yapın, önce neler oluyormuş bir görün, sonra içiniz rahatça live'a geçirebilirsiniz.

Gönderildi : 01/05/2010 16:55

(@VeyselUYAR)
Reputable Member
Konu başlatıcı

ben önce test ediyim.teşekkür ederim.

Gönderildi : 01/05/2010 17:06

Paylaş: