Forum

Windows Server 2008...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2008 Standart da Uzak Masa üstü program çalıştırma ile ilgili.

21 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
1,038 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

sanırım öle ne olduğunu bulamadım .. Uzak masa üstü ile kullanıcılar başka bi rmakinaya bağlanıp program kullanacağı için  , diğer taraflarıda kurcalamalarını engellemek gerektiği için program ilk çalıştığında sadece bu program başlasın bitincede bağlantı kesilsin istedik. Bununla ilgili 2003 de kullanıyoruz sorunumuz yok aynı şeyleri 2008 de  de denedim ama olmadı.

Sizin bahsettiklerinizin dışında direk admin yetkisi vererek , firewall ı kapatarak da denedim ama program hiç çalışma aşamasına gelmiyor sanki çünkü ne bir uyarı nede bir hata var  , hatta olay günlüklerine baktım bununla ilgili herhangi bir şey yok

Server 2008 Standart  Kurulu işletim sistemlerinde Home lisanslar olduğu için domain kurulu değil ama yinede başarılı olamadım ne yaptıysam programı çalıştırmayı başaramadım.

Gönderildi : 19/04/2010 14:06

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, yeni bir kullanıcı yaratın, o kullanıcı için 2003'teki ayarlarınızı yapın, sonra kullanıcı ile localde oturum açıp ayarların aktif olup olmadığına bakın. Eğer localde de durum aynı ise, ya sistemdeki policyler doğru değildir, ya programın 2008 ile ilgili bir sorunu olabilir. Programın destekçilerinden de buna çözüm üretmeyi deneyebilirsiniz. Tabi NTFS izinlerini de tekrar kontrol etmenizi öneririm.

Gönderildi : 19/04/2010 17:02

Sayfa 2 / 2
Paylaş: