Forum

Windows Server 2008...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2008 Standart da Uzak Masa üstü program çalıştırma ile ilgili.

21 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,003 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Öncelikle herkese şimdiden teşekkürler.

Windows Server 2008 Standart da Uzak Masa üstü ile bağlandığında otomatik olarak programın çalışmasını programdan çıkıncada bağlantının kesilmesini istiyorum.Bunu server 2003 de user tanımlarken user ekranında program ve program yolu ile tanımlayıp çalıştırmıştım hiçbir sorun yoktu fakat aynı şeyler 2008 de de tanımlamama rağmen uzak masa üstüne o kullanıcı adı vve şifre ile girdiğimde direk masaüstü geliyor ve program çalışmıyor ama sonra açılan masaüstünden tıklayarak çalıştırabiliyorum..

Bu konuda yardım rica ediyorum.

Gönderildi : 15/04/2010 14:39

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Selam, kullanıcının environment tabındaki pathlerin doğru olduğuna emin olun. Muhtemelen path kısmında yalnızca path var, path\dosya.exe olmalı. Örneğin :

Environment tabı yandaki gibi olmalı. İyi çalışmalar.

Gönderildi : 15/04/2010 15:10

(@Anonim)
Konu başlatıcı

ekran çıktıları aşağıdaki gibidir. ? Zaten aynı ayarlar 2003 de çalışmıştı , ekranda gözden kaçırdığım bişi olabilr diye ekran çıktılarını koyuyorum buraya .

Gönderildi : 15/04/2010 15:21

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

GPO ile bunu deneyin

path kısmınıda networkten çalışrıyormuş gibi vererek deneyin

Gönderildi : 15/04/2010 15:28

(@cozumpark)

Selam, ben postu görür görmez testi yaptım ve çalıştı pathler doğru, terminal server üzerinde remoteapp yaparak da çözebilirsiniz. Kullanıcının ilgili path'e olan ntfs izinlerini kontrol eder misiniz? ilgili kullanıcılardan birini E:\EtaV8SQL\ klasörünün özelliklerine tıklayıp security tabına ekleyip write yetkisi verin. Bir de böyle deneyin. Ayrıca group policy uygulanıyorsa belki orada bir ayar vardır, gözden geçirmenizi öneririm.

Gönderildi : 15/04/2010 15:33

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Teşekkür edeerim kontrol edeceğim hemen ama diğer arkadaşın GPO network pathi vermeden kast ettiği nedir acaba ? anlayamadım.

Gönderildi : 15/04/2010 16:26

(@cozumpark)

Selam, Erol Bey aşağıdaki yolu söylemiş, deneyebilirsiniz :

İyi çalışmalar

Gönderildi : 15/04/2010 16:37

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Hocam en önemli olanı söylemeyi unuttum sanırım burda domain yapısı yok , çünkü makinalar arasında home lisanslı makinalarımız var  sanırım ilk söylediğinizi denedim , yani klasöre yetki verme kısmını herhangi bir işe yaramadı hala çalışmıyor hata da vermiyor görünen bişi yok , ama şu GPO sanırım domain yapısı olmadığı için makinada yüklü değil .. Aslında bu durumda o tarz bir yetki kısıltaması olma ihtimali de yok sanırım domain yapısı olmadığı için.

Gönderildi : 15/04/2010 17:13

(@cozumpark)

Hemen yukarıda gördüğünüz ayar için domaine gerek yok, start - run - gpedit.msc yazıp enter yapın, aynı ekrana yine ulaşabilirsiniz. Workgroup olmuş domain olmuş gpoda belirleyip start - run - gpupdate /force yazıp enter yaparsanız, değişiklikler uygulanır.

Gönderildi : 15/04/2010 17:27

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Sizide çok yordum ama vallaha hepsini denedim yinede olmadı  , çok ilginç. Başka önerebileceğiniz bişi var mı acaba. ?

Gönderildi : 15/04/2010 18:44

(@cozumpark)

Peki, yeni bir kullanıcı açıp terminal environment ayarlarını yukarıdaki gibi yapıp dener misiniz? Kullanıcı bu arada Remote Desktop Users grubuna üye olmalı. Yeni kullanıcı ile bakalım ne olacak sonuç.

Gönderildi : 15/04/2010 19:38

(@Anonim)
Konu başlatıcı

yok olmadı sanırım başka bir sorun var hocam size pm den mesaj attım zahmet olmazsa bir bakarsanız sevinirim .. İlgi ve alakanıza teşekkür ediyorum , çok sağolun.

Gönderildi : 16/04/2010 12:57

(@cozumpark)

2008 sunucu üzerinde firewall 'a geçip, ilgili program için exclusion tanımlar mısınız? Yani firewall o kısmı kesmesin.

Gönderildi : 16/04/2010 13:25

(@Anonim)
Konu başlatıcı

evet birşeyin yanlış olduğu doğru ama ne olduğunu kestiremedim , kullanıcıya admin yetkisi verip de denedim  , yinede çalışmadı , herhangi bir hatada olmadığı için tam olarak ne olduğunu analayamadım , am sanki program hiç çalıştırılmaya çalışılmıyor gibi yani uyarı veya hata bilgisi yok.

Gönderildi : 16/04/2010 13:56

(@cozumpark)

Firewall tarafını denediniz mi?

Gönderildi : 16/04/2010 14:25

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Hayır admin içinde firewall geçerli mi hemen onu da deniyim teşekkürler.

Gönderildi : 16/04/2010 15:44

(@cozumpark)

Tabi ki geçerli, bekleyelim görelim

Gönderildi : 16/04/2010 15:57

(@Anonim)
Konu başlatıcı

denedim hocam hatta emin olmak için firewall ı kapalı durumada getirdim yine olmadı , aslında yeni kuruldu n,ye böyle bir sorun oldu anlamadım.

Gönderildi : 17/04/2010 12:04

(@cozumpark)

Sorunu tekrar detaylıca yazabilir misin? Sanırım bir noktayı atlıyoruz.

Gönderildi : 17/04/2010 14:09

Sayfa 1 / 2
Paylaş: