Forum

TCP/IP ayarları ve ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

TCP/IP ayarları ve Group Policy

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
532 Görüntüleme
(@OrcunUlutas)
Gönderiler: 194
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Userlara TCP/IP ekranı altındaki tüm ayarları değiştirebilme yetkisi vermek istiyorum.

Gpo'dan :

user polciy>>administrator templatre>>network>>network connections

altında yer alan :

prohibit TCP/IP advencad configuration ayarını disable yaptım. gpupdate çektim ama yok bir türlü değişiklik yapılamıyor.

Bunu nasıl sağlayabilirim ?

Gönderildi : 15/04/2010 14:50

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

İyi günler; prohibit access to properties of network connections tarafında da yine disable etmeniz gerekir. Ayrıca kullanıcılar domainde default user user yetkisinde iseler, normal şartlarda network bağlantıları ile ilgili değişiklik yapamıyorlar. Siz ilgili policyleri doğru yapılandırdıysanız ve policy işlemiyorsa, yaptığınız değişiklikten sonra gpupdate /force komutu uygulayın ve policy yazılan OU 'nun bir üst policy'den etkilenmemesi için block policy inheritance checkboxını işaretleyin. Tekrar gpupdate yapın, sonucu görelim, tekrar bakalım. İyi çalışmalar.

Gönderildi : 15/04/2010 14:57

(@OrcunUlutas)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Durumu aşağıdaki gibi yaptım inheritance kaldırdım ancak hala aynı gpupdate /force da yaptım herşeyi zorladım yani [:)]

Gönderildi : 15/04/2010 15:18

(@cozumpark)

Kullanının yetkisinde sorun var, network kaynakları ile oynayacaksa local administrator grubunda olabilir demek bu, userları local admin yapın sorununuz çözülsün.

Gönderildi : 15/04/2010 15:29

(@OrcunUlutas)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Onu yaparsam zaten bütün sorunlarım düzelecek ama sorun orada [:)]

bütün bunlar userları local adminlikten çıkartmayla ilgili...

Aslında sadece yapmak istediğim laptop kullanıcılarının TCP/IP konfigrasyonuyla oynayabilmelerini sağlamak....

Gönderildi : 15/04/2010 15:46

(@cozumpark)

İlgili laptop kullanıcılarını Active Directory'de Network Configuration Operators grubuna dahil edin, kullanıcılar makinelerini restart etsinler. Bunun dışında şu anda test ettiğim kadarıyla çözüm yolu gözükmüyor, network ile ilgili group policyleri de not configured olarak değiştirebilirsiniz. İyi çalışmalar

Gönderildi : 15/04/2010 16:27

(@OrcunUlutas)
Reputable Member
Konu başlatıcı

localde bu gruba dahil edildiğinde çalışıyor ancak domainden yapamadım. Böyle bir sorunu olan varsa bu şekilde yapabilirler.

Gönderildi : 21/04/2010 19:43

Paylaş: