Forum

Domainde oturum a&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domainde oturum açma sorunu

8 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
1,145 Görüntüleme
(@semihcaylak)
Gönderiler: 26
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba, değerli hocalarım, değerli arkadaşlar

Kullanıcılar bazen domainde oturum açamıyolar. Sorun kullanıcı adı yada şifre değil etki alanı bulunamıyor gibi bir hata veriyor. Local adminle oturum açıp domainden çıkartıp tekrar domaine aldığımda sorun düzeliyor. Tekrar domaine aldığımda şifre ekranında domaini seçerken beni oldukça bekletiyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Gönderildi : 23/03/2010 16:39

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba dns ayarlarınızı kontrol edermisiniz?Her kullanıcıda durum böylemi?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 23/03/2010 16:48

(@semihcaylak)
Gönderiler: 26
Eminent Member
Konu başlatıcı

Her kullanıcıda değil ara sıra bazı kullanıcılarda sorun yaşanıyo. Dns ayarlarına baktım herhangi bi soruna rastlamadım.

Gönderildi : 23/03/2010 16:49

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Her kullanıcıda değil ara sıra bazı kullanıcılarda sorun yaşanıyo. Dns ayarlarına baktım herhangi bi soruna rastlamadım.

Eğer IP-DNS konfg. dynamic ise static yaparak deneyin bakalım.Özellikle sizin dns dışında başka bir open dns,vs.. yazılı olmasın.ComputerName'i rename yapıp pc'yi tekrar domain'e alın.

Sıkıntı büyük ihtimalle isim çözümlemesi ile alakalı.

Gönderildi : 23/03/2010 16:53

(@TanerARSLAN)
Gönderiler: 22
Eminent Member

Merhaba,

Sizdeki bu sorun tam olarak bende de var ve siz geri dönüş yapmamışsınız acaba sorununuz çözüldümü lütfen bilgi verirseniz sevinirm.

Gönderildi : 31/03/2010 20:30

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, değerli hocalarım, değerli arkadaşlar

Kullanıcılar bazen domainde oturum açamıyolar. Sorun kullanıcı adı yada şifre değil etki alanı bulunamıyor gibi bir hata veriyor. Local adminle oturum açıp domainden çıkartıp tekrar domaine aldığımda sorun düzeliyor. Tekrar domaine aldığımda şifre ekranında domaini seçerken beni oldukça bekletiyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba,

Pc'yi lokal den açıp etki alanınızı ping 'lediğinizde yanıt olarak size hangi ip adresini gösteriyor. Bunu kontrol edebilir misiniz?

Kolay Gelsin

Gönderildi : 31/03/2010 20:57

(@mayucelen)
Gönderiler: 70
Estimable Member

Merhabalar

Bu sıkıntıların aynısını biz 3000 pc lik sistemde yaşadık bu sorunlara ek olarak etki alanı denetleyicisi çalışmıyor şeklide sıkıntılarda yaşamıştık, çok araştırdık çok sorduk, tek çözüm domainden çıkarıp tekrar domaine almak oldu.Bu sıkıntıların büyük çoğunluğun modifiyeli işletim sistemlerinde çıktığını tespit ettik, geri kalan kısımlar ise domaine alma sırasında oluşan pc ile server arasındaki bilemediğimiz bir nedenden, Domain servere virüs bulaşmasından ve domaine alınan pc nin kendinin virüslü veya bozulmak üzere olmasından kaynaklanıyordu.Login ekranındaki domain ismini seçmedeki bekletmeyi ctrl+alt+del çekip domaini seçerek aşabilirsiniz.İyi çalışmalar

Gönderildi : 01/04/2010 17:56

(@aytacarslan)
Gönderiler: 799
Noble Member

wireless kullanan bilgisayarlarda login olmadan bağlantı yapmıyorsan veyahut bir makineyi domaine aldığında önce adminle açıp üzerinde kullanıcıyı tanımlamıyorsan küçücük network kopukluklarında aksaklıklarında sorun çıkaracaktır.

Gönderildi : 01/04/2010 21:50

Paylaş: