Forum

srv 2003 srt de uza...

Bildirimler
Hepsini Temizle

srv 2003 srt de uzak bağlanan kullanıcının yazdırma sorunu

13 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
443 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

arkadaşlar uzaktaki bir kullanıcı rdp ile server a bağlanıp ticari programdan çıktı alıyordu kendi networkündeki bir yazıcıdan.

Ama son günlerde kendi yazıcısını yüklerken ör.

CORLU-ANAHTAR üzerinde otomatik Kyocera Mita KM-1650 KX (1) (from CORLUMUHASEBE-P) in session 1 

CORLU-ANAHTAR üzerinde otomatik Kyocera Mita KM-1650 KX (2) (from CORLUMUHASEBE-P) in session 1

CORLU-ANAHTAR üzerinde otomatik Kyocera Mita KM-1650 KX (3) (from CORLUMUHASEBE-P) in session 1

sonra farklı isimde yani hangi kullanıcı hangi yazıcıyı bağlamışsa 2 şer 3 er tane ekliyo ve kullanıcılar da döküm alamıyorlar. Bu şekilde neden yapıyordur nasıl çözebilirm acaba ?

Gönderildi : 23/03/2010 14:32

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32997
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Bu yazıcı sürücüsünü terminal server a yüklediniz mi ? ayrıca bu kullanıcının profilini resertlemeyi deneyebilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/03/2010 15:03

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba

Bu yazıcı sürücüsünü terminal server a yüklediniz mi ? ayrıca bu kullanıcının profilini resertlemeyi deneyebilirsiniz.

ewt yükledim şimdiye kadar bir sorun yaşmamıştım ama bu aralar bu sorunu yaşıyorum

Gönderildi : 24/03/2010 02:03

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309

merhaba, remote desktop yaparken rdp console'dan option'lara tıklayın, yerel kaynaklar butonunda en altta solda bulunan yazıcılar kutucuğunun işaretini temizleyip tekrar deneyin

Gönderildi : 24/03/2010 23:32

(@Anonim)
Konu başlatıcı

merhaba, remote desktop yaparken rdp console'dan option'lara tıklayın, yerel kaynaklar butonunda en altta solda bulunan yazıcılar kutucuğunun işaretini temizleyip tekrar deneyin

arkadaşlar dediğinizi yapmama rağmen farklı yerde bağlanan kullanıcılar ve farklı yazıcıları yin bir kaçtane yüklüyor ve çıktı alamıyor kullanıcılar.

ayrıca server üzerinde ben uzak kullanıcının yazıcısını yükleyip paylaştırmıştım portu ts seçmeliyim demi ? o seçili olmasına rağmen yine yaşıyorum.

Gönderildi : 29/03/2010 20:57

(@cozumpark)

slm, yukarıda söyledigim ayarı, kullanıcıların bilgisayarlarında yapacaksınız, yani kullanıcı buraya baglanirken kendi yazıcısını da getirmesin demiş oluyorsunuz, ts üzerinden port ile cikti alacaksaniz, evet TS portunu sececeksiniz, fakat bu her baglandiginda degisecek. Ben şöyle bir çözüm öneririm. Terminal server üzerinde networke bagli tek bir printer tanımı yapin, client bilgisayarlarda system environment olarak bu portu tanimlayın. örn : terminalsrvda tanimlana port TS006 ise, system environmenta; environment name:terminaldeki printerın share ismi, env. value:TS006 olsun. tsi resetleyin, bir de böyle deneyin

Gönderildi : 30/03/2010 00:37

(@Anonim)
Konu başlatıcı

slm, yukarıda söyledigim ayarı, kullanıcıların bilgisayarlarında yapacaksınız, yani kullanıcı buraya baglanirken kendi yazıcısını da getirmesin demiş oluyorsunuz, ts üzerinden port ile cikti alacaksaniz, evet TS portunu sececeksiniz, fakat bu her baglandiginda degisecek. Ben şöyle bir çözüm öneririm. Terminal server üzerinde networke bagli tek bir printer tanımı yapin, client bilgisayarlarda system environment olarak bu portu tanimlayın. örn : terminalsrvda tanimlana port TS006 ise, system environmenta; environment name:terminaldeki printerın share ismi, env. value:TS006 olsun. tsi resetleyin, bir de böyle deneyin

arkadaşlar ben konuyu tam anlatamadım sanırım. durum şöyle

çorludaki kullanıcı İST ye bağlanıyor ticari programdan çıktı alması gerekiyor. Çıktıyıda Çorlu daki yani kendi bilgisayarındaki yazıcıdan alması gerekiyor.

ayrıca tunceli de de bir şube var bu kullanıcıda kendi bilgisayarındaki yazıcıdan döküm alması gerekiyor server daki ticari programdan.

bu şekilde iki kullanıcımız var iki kullanıcının da yazıcıları farklı birisi kyocera birisi hp bunlar rdp ile server a bağlanınca iki yazıcıdan da kafasına göre 5-6 tane yüklüyor. Ve döküm alınamıyor.

ben en sağlıklı şekilde bu işi nasıl çözebilirim acaba arkadaşlar.

Alper Bey sizin dediğiniz şekilde de kullanıcıda bağlanırken seçeneklerden> kaynaklardan> yazıcının işaretini kaldırdım ama olmadı yine. Sizin ek olarak anlattığınızı tam anlayadım. Herhangi bir network yazıcısı mı tanıplayıp > bağlantı ekleyeyim.?

Gönderildi : 31/03/2010 15:02

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

server üzerinde ki driverları düzgünce kaldırıp tekrar yükleyin birde rdp client versiyonu nedir ?

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 31/03/2010 16:44

(@Anonim)
Konu başlatıcı

server üzerinde ki driverları düzgünce kaldırıp tekrar yükleyin birde rdp client versiyonu nedir ?

soruyu tam anlayamadım ama cvb windows rdp yani mstsc bu şekilde bağlanıyor cvb olabilir mi? 🙂

Gönderildi : 31/03/2010 19:14

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

6.1 mi 7.0 mı rdp client versiyonu ve server üzerindeki driverları güncellediniz mi ?

Gönderildi : 31/03/2010 19:22

(@cozumpark)

selam tekrar, finans programınızın ne olduğunu bilmiyorum, fakat programın içerisinde printer definition gibi bir alan olabilir, veya her kullanıcıya bağlı bir printer seçim alanı olabilir, kullanıcıların program içerisinden o doğru printera çıktı gönderdiğine emin olun. ek bilgi olarak verdiğim konu şu : usbden veya networkten bağlı bir printer paylaştırılmış ise, bir share name'i ve buna bağlı bir terminal server portu olur:TS001 gibi. Bunu server üzerinde tanımlamalısınız. Özetle, clientlara bağlı olan printer TS bağlantısı yaptığında gelecek olan printerlardan birini server üzerinde default olarak gösterip, bu söz konusu printerı environment variables olarak Tste tanımlayıp makinenin default printerının bu olmasını söyleyeceksiniz. Tabi öncelikle kullandığınız program içerisinde printer tanımı var ise, program içerisinden kullanıcılara doğru printerın atandığına emin olun

Gönderildi : 02/04/2010 02:43

(@muratyorulmaz)
Gönderiler: 295
Reputable Member

Arkadaşım aynı sorunu bende yaşadım. Her bağlantığında yeni bir oturum üzerinde aynı yazıcıyı yüklüyor ve her oturum açıp kapattığında yenisi ekleniyordu. Ben şu şekilde yaptım. Çevirmeli bağlantı olarak vpn kurdum. Kullanıcı özelliklerinde de içeri ararken kısmına statik ip belirledim. Kullanıcı VPN ile bağlandığında her defasında 192.168.7.102 nolu ip yi alıyor. Server'a yazıcıyı kurup bağlantı noktasından da bu ip yi tanımladım. Şuan yazıcılar otomatik düşmüyor sadece server da benim yüklediğim yazıcıyı görüyor. Sorunu bu şekilde hallettim. Bu benim için daha iyi oldu en azından farklı bölgelerdeki kullanıcılar program üzerinden merkez deki printer'a rapor gönderiyorlar 🙂

Gönderildi : 03/04/2010 23:39

(@cozumpark)

Benim de söylemeye çalıştığım bu. Ben de şu anda support ettiğim bir firmada böyle kullandırıyorum. TS üzerinde bir printer tanımlayıp userların geldiği porta mapledim net use ile. Problemsiz kendi sitelarında çıktı alıyorlar

Gönderildi : 03/04/2010 23:58

Paylaş: