Forum

ocs iç network...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ocs iç networkten dışarı desktop paylaştırma

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
435 Görüntüleme
(@yavuztekno)
Gönderiler: 64
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar öncelikle sorduğum sprularda hata olabilir affınıza sığınıyorum ocs daha önce kullanmadım,işyerindeki müdürüm ocs de şöyle bir sorunumuz olduğunu anlattı,şimdi iç networkte her hangi iki pc de desktop paylaştırabiliyorum,sonra evdeki pc me remote yaptığımda ev pc min desktop unu yine internet üzerinden başka bir kullanıcıyla paylaştırabiliyorum,fakat şirketteki pc min desktopunu ev deki pc im le payllaştırmak istediğimde connection is not established diye hata veriyor bana söylenen sorun bu,ocs bilmiyorum ama network ile alakalı olan durumda aklıma ilk gelen port yönlendirmesi eksik olaiblir sonuıçta bu uygulama bir port kullanıyor olmalı ve eğer port yönlendirmesi ise sorunumuz bunu fortigate den yapmamaız gerekicek şimdi konu başka bir konuya kayıcak ama eğer durum böyleyse port yönlendirmesini nasıl yapabilirim?eğer böyle değilse sizin fikirleriniz nelerdir bu konuda nasıl bir sorun olabilir?

Gönderildi : 02/03/2010 18:14

(@EmreKINIK)
Gönderiler: 22
Eminent Member

Burada işinize yarayacak bir şey bulabilirsiniz.

http://www.fortigateturkiye.com/D%C3%B6k%C3%BCmanlar/tabid/266/language/en-US/Default.aspx 

Gönderildi : 02/03/2010 19:13

(@cemengin)
Gönderiler: 923
Noble Member

aynı sorun bendede var abi ve ben hala sorunun kaynağını bulamadım. :))))

Gönderildi : 02/03/2010 20:45

Paylaş: