Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Easy Printer

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
404 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba

Forumda bir yerde okudum ve şunu çıkardım doğrumudur.

Örneğin lokaldeki ali bilgisayarından paylaştırılmış olan yazıcı yine lodakldeki veli bilgisayarında tanımlı. Veli bilgisayarından term srv de oturum açıp döküm almak istediğimde ali bilgisayarındaki yazıcıdan çıktı alınamıyor mu? Easy printer teknolojisinde...

Gönderildi : 02/03/2010 18:16

(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member

Hem easy printte alabilirsiniz hemde RDP yerel kaynaklardan yazıcıyı secerseniz terminal servera otomatik olarak eklenir. O şekildede yazıcıyı kullanabilirsiniz.

Gönderildi : 02/03/2010 18:40

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Tşk ederim.

Bir diğer sorum da; Server 2008 64 bit olsa clientler 32bit xp olduğunda term srv de yazıcılarla ilgili sorunlar yaşarmıyım? Easy printer kullanacağım.

Gönderildi : 02/03/2010 21:29

(@Ekselance)
Gönderiler: 17
Eminent Member

Benim sistemimde XPEmbeded Mapple cihazlarım var. Tüm bu cihazlar network üzerinden Windows2008 x64 Servere RDP ile bağlı çalışıyor. Terminal Services den ne yaptıysam da localdeki yazıcıyı servere taşıyamadım. Şöyle ki,

Localden 2008serverime yazıcı ekle diyerek OKI ML3220 yi kurabiliyorum(Serverinn kendi driverleri destekliyor)

Fakat uzaktaki yani localde kullanıdğım ama TS yaptığımda yazıcıya bağlan dediğimde aynı yazıcının driverlerini gösterip, driver bulunamadı diyor.

Çok basit sistemlerde bile çözdüğüm bu sorunu şu anda kendi serverlerimle çözemiyoum. Konu hakkında deneyimi olan arkadşalardan yardım etmelerini rica ediyorum.

Şimden çok teşekkür ederim

[URL=www.resimupload.com/ds335190910_yazıcı_sorun.html][IMG] [/IMG][/URL]

Gönderildi : 05/03/2010 17:06

Paylaş: