Forum

eski serverdan yeni...

Bildirimler
Hepsini Temizle

eski serverdan yeni servera ad aktarımı.

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
364 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

iyi günler.iki farklı konfigurasyonda serverlarım var.Eski server deki adyi yeni aldığım servere taşımak istiyorum.bunun için sitedeki diğer makaleleri okudum.ve sonuç olarak ntbackup ile system state yedeğini alıp yeni serverde açtım.yeni server restartdan sonra açılmıyor ve kilitleniyor.restart edip güvenli modda açıp aldığım imageye geri dönüyorm.bu işlemi bir ikikez denedim.fakat başarılı olamadım.Ayrıca ad yi almak istediğim yeni serverda bu işlemden önce ad kurulumu yapmalımıyım? bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.teşekkürler.

Gönderildi : 01/03/2010 11:41

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Siz donanım değişiminden bahsediyorsunuz.Burada Acronis Universal Restoreyi denemelisiniz.Ama önerim fazla kullanıcı yok ise sorun olmayacak ise sistemi baştan güzelce yapılandırmanızdır.

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 01/03/2010 11:53

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Yeni sunucuyu ek etki alanı denetleyicisi ( adc ) olarak yapılandırıp eski sunucudan bu sunucuya dizin hizmetleri rollerini aktarmalısınız.

Gönderildi : 01/03/2010 11:55

(@ahmetaltuntas)
Gönderiler: 731
Prominent Member

Merhaba

http://www.cozumpark.com/blogs/videolar/archive/2009/11/07/video-active-directory-rollerinin-fsmo-ta-nmas.aspx

linkteki videoda fsmo rollerinin nasıl taşınacagı anlatılmıştır ayrıca bu roller yanısıra varsa dns ,dhcp gibi rolleride taşımanız gerekir.

Kolay Gelsin. 

Gönderildi : 01/03/2010 11:59

Paylaş: