eski serverdan yeni...

Bildirimler
Hepsini Temizle

eski serverdan yeni servera ad aktarımı.  

RSS
 Anonim

iyi günler.iki farklı konfigurasyonda serverlarım var.Eski server deki adyi yeni aldığım servere taşımak istiyorum.bunun için sitedeki diğer makaleleri okudum.ve sonuç olarak ntbackup ile system state yedeğini alıp yeni serverde açtım.yeni server restartdan sonra açılmıyor ve kilitleniyor.restart edip güvenli modda açıp aldığım imageye geri dönüyorm.bu işlemi bir ikikez denedim.fakat başarılı olamadım.Ayrıca ad yi almak istediğim yeni serverda bu işlemden önce ad kurulumu yapmalımıyım? bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.teşekkürler.

Alıntı
Gönderildi : 01/03/2010 10:41
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Merhaba,

Siz donanım değişiminden bahsediyorsunuz.Burada Acronis Universal Restoreyi denemelisiniz.Ama önerim fazla kullanıcı yok ise sorun olmayacak ise sistemi baştan güzelce yapılandırmanızdır.

Saygılarımla.

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/03/2010 10:53
 Anonim

Yeni sunucuyu ek etki alanı denetleyicisi ( adc ) olarak yapılandırıp eski sunucudan bu sunucuya dizin hizmetleri rollerini aktarmalısınız.

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/03/2010 10:55
Ahmet ALTUNTAS
(@ahmetaltuntas)
Üye

Merhaba

http://www.cozumpark.com/blogs/videolar/archive/2009/11/07/video-active-directory-rollerinin-fsmo-ta-nmas.aspx

linkteki videoda fsmo rollerinin nasıl taşınacagı anlatılmıştır ayrıca bu roller yanısıra varsa dns ,dhcp gibi rolleride taşımanız gerekir.

Kolay Gelsin. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/03/2010 10:59
Paylaş: