Forum

Lisans hakk...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Lisans hakk...

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
370 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Arkadaşlar 3 adet server var.Bunlara daha öncesinde lisanssız olarak win2008 server yüklenmiş. Şimdi bu serverleri lisanslamak istiyoruz.

Sorum şu şimdi 3 adet win2008 kutu lisans alsam. Ama bu serverlere aldığım bu kutu lisanslarla yeni bir kurulum yapmasam.Kutu lisans almam nedeniyle Serverlerin üzerindeki işletim sistemleri lisanslı olarak kabul edilebilinirmi?

Teşekkürler...

Gönderildi : 01/03/2010 12:59

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba bunun için 0212 33 66 999 nolu microsoft iletişim hattından detaylı bilgi alırsanız iyi olur.

Saygılarımla

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 01/03/2010 13:11

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Kutu Lisanslama modelinde, aynı lisans birden fazla PC' de kullanılamaz. Bu lisans ile kullanıcı ürünü kullanma hakkına sahip olur.

Nelere dikkat etmelsiniz? 

1. Kutu üzerinde mutlaka Orjinallik Sertifikası (Certificate of Authenticity) etiketi bulunmalıdır.

2. Ürün yüklemesi esnasında ekranda çıkacak olan Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi(EULA) kabul edilmelidir.

3. Yeni ürünler için kutu içinde bulunan CD üzerinde özel hologram bulunmaktadır. Cd ışığa doğru hafifçe çevrilirse, CD üzerinde ürünün adı ve ürün kitabı olamlıdır.

4. Kutu içinde 1 adet Kayıt Kartı ve ürün kitabı olmalıdır.

Alınan kutu ürünün, lisanslı olduğunu kanıtlamak için aşağıda tanımlı belgelerin yasaklanması gerekmektedir:

Ürün faturasının bir kopyası
Not: Ürün kutusu ya da Cd' si tek başına lisans olarak geçerli değildir.

Ayrıca http://www.microsoft.com/turkiye/lisanslama/default.mspx  incelyebilirsiniz.

Gönderildi : 01/03/2010 17:57

Paylaş: