Forum

windows deployment ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows deployment services (2003)

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
428 Görüntüleme
(@anonim)
Gönderiler: 1779
Famed Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar, WDS ile uzaktan kurulum yapmak istiyorum; fakat sonuç elde edemiyorum.

Sistemimiz;

Server 1 Windows 2000 (DHCP,DNS,DC,Exchange)

Server 2 Windows 2000 (DHCP,DNS,DC) (Server 3. DHCP yetkilendirmesi yaptım)

Server 3 Windows 2003 (ISA 2004, WDS) (WDS ayarlarından DC olarak Server 2 gösterdim. DHCP yetkilendirmelerini yaptım)

Ne yaptıysam  windows deployment servisini istemci bilgisayara gösteremedim. ISA serverdan ayar yapmam gerekiyor mu? Port açmak v.s.

Ekte ayarların resmi mevcut. Yardımcı olursanız sevinirim.

Gönderildi : 28/02/2010 23:53

(@AhmetERSAHAN)
Gönderiler: 116
Estimable Member

merhaba general sekmesi öenmli burada orada ki iki seçenek işaretli olmamalı DHCP yapılandırmanı kontrol etmeni tavsiye ediyorum
birde hangi işletim sistemini kurdurmak istiyorsun ve wds i kurduğun işletim sistemi sp2 li mi_?

Gönderildi : 01/03/2010 01:44

(@MuammerKOSEOGLU)
Gönderiler: 196
Reputable Member

Resimlerden anladığım kadarıyla Xp kurmak istiyorsun.  windows deployment services i kurmuşsun bu aşamada convert işlemi yaptın mı ? Xp nin imaj halini alman gerekli. *.wim e dönmeli.

Ama çok daha basit yöntemi varken bunlarla uğraşma derim. windows deployment services legacy ile çok çok daha rahat bu işlemi yapabilirsin. Tabi burda dikkat etmen gereken NIC kartının driveri. Bu servis bütün Network kartlarına hizmet vermiyor.

Sırası ile İşletim sisteminin Server 2003 SP2 li olduğunu düşünerek ve yeterli boş alana sahip ikinci bir partition olduğunu düşünerek,

Dos komut satırına düştükden sonra risetup  komutu ile windows deployment services legacy  başlayacaktır.  Buradan yönergeleri takip ederek Xp cd sinin yeri gösterdikten sonra imaj alma işlemi biter. Sonrasında Client istemcini networkden boot ederek F12 ile devam edebilirsin.

Takıldığın yer olursa sorabilirsin 🙂

Kolay gelsin...

Gönderildi : 01/03/2010 02:31

(@anonim)
Famed Member
Konu başlatıcı

Server 2003 SP2 mevcut, kurmak istediğim işletim sistemi XP olacak, ayrıca DHCP farklı serverda olduğu için bahsetmiş olduğun seçenekler işaretli değil. WDS'nin olduğu serverda ISA 2004 mevcut port açmam gerekiyor mu?

Gönderildi : 01/03/2010 14:03

(@anonim)
Famed Member
Konu başlatıcı

risetup komut ile aşağıdaki hatayı alıyorum.

This utility can only run on a Windows Deployment Services server that is not yet configured or is running in Legacy or Mixed modes

Gönderildi : 01/03/2010 15:10

(@MuammerKOSEOGLU)
Gönderiler: 196
Reputable Member

Domain Levelini Mixed Moddan Native ye çekmen gerek. Nasıl yapıldığı sitemizde mevcut. İSA da herhangi bir ayar yapmana gerek yok.

Gönderildi : 01/03/2010 16:52

(@AhmetERSAHAN)
Gönderiler: 116
Estimable Member

Bu makaleyi incele istersen faydalı olacaktır..

http://www.ahmetelibol.com/windows-server/wds-windows-deployment-services-nedir-nasil-kurulur.html

Gönderildi : 02/03/2010 00:40

Paylaş: