Forum

Server Ayarları Hak...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server Ayarları Hakkında Bilgi Almak

31 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
587 Görüntüleme
(@HuseyinAksoy)
Gönderiler: 140
Estimable Member
Konu başlatıcı

Off hocam malesef.Bu seferde dns bölümündeki hostları ve AD bölümündeki computerları görmüyor.

AD sihirbazında dns serverı seçtikten sonra mesaj kutusunda statik ip atama geliyor.Fakat benim serverın ipsi sabit olduğu için noyu seçip geçmem lazım.Fakat dinamikten başka seçemiyorum.Bu yüzden clientları göremiyor olabilirmiyim.

Gönderildi : 01/04/2010 07:47

(@huseyinsevin)
Gönderiler: 821
Prominent Member

DNS kuracağın makinanın ip si zaten sabit olmalı. Verdiği uyarıda budur. Sabit bir ip verip DNS server IP si olarakta yine makinanın kendi ipsini vereceksin. Örneğin atıyorum sunucunun ip adresi 192.168.1.2 ise DNS IP sinede 192.168.1.2 gireceksin.

Ayrıca Clientları görememekten kastın ne ben pekte anlamadım? Yani AD kurulur kurulmaz Client bilgisayar AD de gözükmez, yani domaine dahil etmediğin hiç bir bilgisayar ile ilgili bir kayıt göremezsin sunucunda. Bi tek DHCP de ip alan mkainaları görürsün, domaine dahil olmasalar bile.

O yüzden sen bize bir bilgisayarı Domaine dahil etmedemi sıkıntı yaşıyorsun onu belirt öncelikle.

Gönderildi : 01/04/2010 10:18

(@HuseyinAksoy)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Sorunum DNS Kısmında ayarları yaptığım halde clientları görmüyor.

Gönderildi : 01/04/2010 11:12

(@huseyinsevin)
Prominent Member

Clientın kayıtlarımı oluşmuyor DNS? Yoksa bir Clientı domaine dahil etmek istediğinde mi hata alıyorsun?

Clientlar DNS server olarak sunucunu tanıyorlar mı?

Gönderildi : 01/04/2010 11:56

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Burada detaylı bir troubleshooting şart. Ama ancak evde yazabilirim. Siz makinaları domaine almadan da DNS'te kayıtlar oluşmaz.

Gönderildi : 01/04/2010 12:25

(@HuseyinAksoy)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hocam Clientları domainden çıkarıp yeniden alınca gördü.Sorun Çözüldü.Fakat bilgisayarlarda başka hesap olmadığı için bilgisayarda oturum açamıyorum.Başka bi şekilde domainden çıkarıp tekrar domaine eklemenin bir yolu var mı?

Gönderildi : 02/04/2010 06:19

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Hocam Clientları domainden çıkarıp yeniden alınca gördü.Sorun Çözüldü.Fakat bilgisayarlarda başka hesap olmadığı için bilgisayarda oturum açamıyorum.Başka bi şekilde domainden çıkarıp tekrar domaine eklemenin bir yolu var mı?

Local Admin hesabıyla oturum açamıyor musunuz?

Gönderildi : 04/04/2010 21:56

(@HuseyinAksoy)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Devredışı bırakıldığını söylüyor.

Gönderildi : 05/04/2010 00:12

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhaba, Hiren's Boot 9.iso adlı dosyayı bulup makineleri boot edin, devre dışı kalan administrator kullanıcısının kilidini açın, ilgili makineleri domainden çıkarıp tekrar katın. dc ve varsa adc üzerinde windows support tools kurup komut satırından netdiag /fix komutlarını koşturun. birden fazla dcniz varsa replike ettirin. DNS 'leri check edin. Makine kayıtları gelmiş olmalı.

Gönderildi : 05/04/2010 00:16

(@HuseyinAksoy)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Deneyeceğim Alper bey teşekkürler..

Gönderildi : 05/04/2010 00:53

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Rica ederim, umarım çözülür

Gönderildi : 05/04/2010 01:16

(@huseyinsevin)
Prominent Member

Devredışı bırakıldığını söylüyor.

Windows 7 ise ürünler Administrator hesapları kilitli gelir zaten. Açmak için şu komut satırını kullan.

net user Administrator /active:yes

Gönderildi : 05/04/2010 12:21

Sayfa 2 / 2
Paylaş: