Forum

GPO USB disable scr...

Bildirimler
Hepsini Temizle

GPO USB disable script neden çalışmıyor?

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
452 Görüntüleme
(@MahmutDemir)
Gönderiler: 9
Eminent Member
Konu başlatıcı

[:'(]---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

Set WshShell = CreateObject("Wscript.Shell")
WshShell.RegWrite
" HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\USBSTOR\Start " , 4 , " REG_DWORD "
Set WshShell = Nothing

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bu scripti Kullanıcı yapılandırmasında Windows ayarları- komut dosyaları- oturum aç kısmına ekledik,GPO ye eklediğimiz basit bi açılış scripti çalışıyor, bu scripti de Client bilgiayar algılıyor-uygulanan grup ilkesi ayarlarında script gözüküyo- ama regedit ten start değeri 3 kalıyor 4 olmuyor yani çalışmıyor.PLEASE HELP !!!

Gönderildi : 18/02/2010 18:49

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Bu başarılı bir çözüm değil , bunun için SEP , GFI , Trend Micro vb bir ürün kullanmanızı tavsiye ederim

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/02/2010 20:14

(@yavuztekno)
Gönderiler: 64
Estimable Member

bu nu ben de gpo ile dün uyguladım evet gerçekten bu usb kısıtlaması çalışmıyor yalnız usb root hubların tamamını kapatabilirsin bu regedit ayarı ile ki sonra şirketten sana usb mouse,klavye,printer çalışmayanlar hücum edebilir sonra elinde usb olmayan bir klavyeyle bilgisayar bilgisayar gezer düzeltirsin bunu da tavsiye etmiyorum,ama illa ben bu scripti yaparım diyorsan bu script computer bazlı olduğundan uygulayacağın OU ya ilgili computerları da atıyorsun sonra bir daha usb ile çalışan hiçbirşey çalışmıyor.

Gönderildi : 18/02/2010 20:34

Paylaş: