Forum

Network kaynakların...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Network kaynaklarına ulaşırken kullandığımız passwordu clientdan silme işlemi

6 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
480 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar

Server üzerinde paylaşılan bir klasörün paylaşım ve güvenlik ayarlarını yaptım.Server'a bağlanacak kişileri kullanıcı hesaplarını açtım.Ama kısıtlı bağlancak kullanıcı başlat çalıştıra geldiğinde \\server yazdığında kullanıcı adı soruduğunda admin şifresini girip paylaşım verdiğim klasörlerede izin hakkını almış oluyor.parolayı anımsa dediği içinde artık sormuyor..Ben bu durumu nasıl düzeltirim..Yani yapmak istediğim cache lenmiş parolaları nasıl silerim.

NOT: Lütfen kurallara uyalım.

CP

Gönderildi : 18/02/2010 12:34

(@OmerKARADENIZ)
Gönderiler: 1560
Noble Member

Merhaba

Aşağıdaki resimdeki renklendirilmiş adımları izleyerek kayıtlı sifreleri silebilirsiniz.

s

Gönderildi : 18/02/2010 12:57

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Lütfen forum kurallarına uygun konu başlıkları seçelim.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/02/2010 12:57

(@serdaraslan)
Gönderiler: 137
Estimable Member

serverin şifresini değiştirin.bu şekilde giriş yapan kişi erişemeyecektir.arıca server şifresini kullanıcılarında bilmesi bir güvenlik problemidir.bu konudada çalışmalar yapılabilir.

Gönderildi : 18/02/2010 15:13

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Rahmi hocamın grafikle anlattığı çözüm domainler için sizin bu işlemi domainde olmayan makinelerde yapmanız için başlattan çalıştıra control keymgr.dll yazmanız gerekli gelen ekrandan hafızadaki şifreleri silebilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 18/02/2010 18:12

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Rahmi hocamın grafikle anlattığı çözüm domainler için sizin bu işlemi domaainde olmayan makinelerde yapmanız için başlattan çalıştıra control keymgr.dll yazmanız gerekli gelen ekrandan hafızadaki şifreleri silebilirsiniz.

Merhaba,

Ömer Hocam detayı belirtmiş. Sorun giderildi mi?

Gönderildi : 20/02/2010 23:05

Paylaş: