Forum

Windows XP Home Use...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows XP Home User Name and Password

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
443 Görüntüleme
(@fatihyar)
Gönderiler: 29
Eminent Member
Konu başlatıcı

Windows Xp Home kurulu makinede outlooka exchange mail hesabı kuruldu. Internet explorer web proxy client olarak kullanılıyor. İnternete çıkış isa server üzerinden sağlanıyor. Bu ikisini her açtığımda kullanıcı adı ve parola soruyor şifremi hatırla diye bir seçenek de gelmiyor. Her defasında kullanıcı adı ve parola sormasını engellemek mümkün müdür? Yoksa tek çözüm XP Professional mı kurmak?

Gönderildi : 18/02/2010 11:19

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

MErhaba,

Xp home sürümü domaine dahil olmadığı için durum böyledir.Bunu farklı metotlarla çözebilirsiniz ama en sağlıklısı win7 enterprise veya ultimate kullanmanız.Yada xp pro versiyona geçmenizdir.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 18/02/2010 11:26

(@fatihyar)
Gönderiler: 29
Eminent Member
Konu başlatıcı

En sağlıklısının o şekilde olduğunu biliyorum ama bu durumu geçici olarak çözebileceğim farklı metotları belirtebilir misiniz? İyi çalışmalar...

Gönderildi : 18/02/2010 12:21

(@serdaraslan)
Gönderiler: 137
Estimable Member

Selamlar.Kalıcı bir çözüm Home işletim sistemleri için söylenemez.mutlak domain ortamına girmeniz gerekirki bunuda arkadaşımız cevap olarak belirtmiş.iyi günler

Gönderildi : 18/02/2010 13:55

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Xp Professionala geçerek domaine dahil ederek sorunu giderebilirsiniz.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 19/02/2010 15:07

Paylaş: