Forum

adc de bir gruptaki...

Bildirimler
Hepsini Temizle

adc de bir gruptaki kullanıcıların hepsine aynı desktop un atanması

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
352 Görüntüleme
(@kazimates)
Gönderiler: 667
Noble Member
Konu başlatıcı

merhabalar windows 2008 üzerinde ad kurulu ve buna bağlı 20 computer var tüm computerler domain üyesi ve isteyen kullanıcı istediği blgisaarda login olabliyor kendi username ve passwordunu girme koşuluyla. bu 20 kişiden 10u teknik diye bir grup üyesi ve bu grup üyelerinin tamamıhagi bilgisayrdanlogin olursa olsun benim kendlerine tahsis ettiğim dektopdaki programlar v shortcutlarla blikdeistedikleri bilgisayarlarda login olabilsnler bun nasıl yapabilirim? 10 kullanıcının tamamıdhangi bilgisayra girecek olursa olsun hepsindede aynı desktop olsun dektoplarınd tam olrak aynı shortcutlr olsun bunun yöntei nedir?

Gönderildi : 12/02/2010 03:00

(@MuammerKOSEOGLU)
Gönderiler: 196
Reputable Member

Merhaba..

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/03/27/roaming-user-profiles-nas-l-yap-land-r-l-r.aspx

Buradaki makale işinizi görecektir sanırım..

İyi çalışmalar...

Gönderildi : 12/02/2010 03:11

(@kazimates)
Noble Member
Konu başlatıcı

daha neredeyssru sorulmada cvaplar geldi bu ne iştir anladım ... çok teşekkür ederim cevaplar için. elinize dilinize sağlık...

Gönderildi : 12/02/2010 03:17

(@MuammerKOSEOGLU)
Gönderiler: 196
Reputable Member

Yardımcı olabildiysek nemutlu.

İyi çalışmalar...

Gönderildi : 12/02/2010 18:16

(@huseyinsevin)
Gönderiler: 821
Prominent Member

Gezici profillerin ağınızda yaratacağı trafiği unutmamanızı öneririm...

Gönderildi : 12/02/2010 22:40

(@kazimates)
Noble Member
Konu başlatıcı

emekleriniz ve yardmlrınız için tşk edeirm. mkaleyi okudum ve başrılı oldu fakat şimdi başka bir sorun aklıma geldi. userler ilk defa login olduklarında servr üzerindeusername leri ileprofillerinin saklandığı klasrlr oluşuyor. ve klasörlerdeolması gereken program shortcut vs admin tarafına bir yerden bunların atına kopyalanması grekecekama makaledekileri yaptığıma user profiller için açılan klasörlere administrator accountu erişemiyor yetkim olmadığı konusuna uyarı alıyorum bununasıl düzeltebilirm. tümuserlerin profillerinin tutlduğu klasörlre administrator kullanıcısının erişebilmesi gerekiyor.

tşk ederim...

Gönderildi : 18/02/2010 15:57

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

All Users altında desktopa atılan priogram kısayolları diğer userların desktopunada yansıyacaktır. Mevcut roaming profiller içerisinde yapacağınız değişiklikler için ise önce administrator olarak ownershipliğini alın, daha sonra ilgili ayarları yaptıktan kullanıcıya ownerlığı verin.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 20/02/2010 22:49

Paylaş: