Forum

Wserver2008 backup ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Wserver2008 backup ve çift sistem

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
332 Görüntüleme
(@iskenderbugday)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

iyi günler ;

W server 2008 serverimiz var. ve ticari program yüklü. en kötü senaryoları düşünürsek ; İşletim sisteminin çökmesi , İşletim sistemi ve ticari programın bulunduğu HDD'nin çökmesi gibi durumlarda çalışabilirliği devam ettirme  imkanımız varmıdır ? mesela ikinci bir hdd olsa sistem ve ticari programı tekrar ona kursak ilk hdd çöktüğünde otomotik ikincisi devreye girermi ? yada ikinci hdd yi otomotik olarak ( manuel olmayacak ) ilk hdd nin backup u olarak gösterip çökme esnasında devreye koyabilirmiyiz.

Gönderildi : 26/01/2010 14:44

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Bu dediğiniz için cluster mimarisi gerekli.Çöktüğü anda hemen devreye girmesi için.Bunun için forumda makale mevcut.

Windows server 2008 cluster makalelerine bakınız.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 26/01/2010 16:00

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Cluster mimarisi kullanılabilir. Bununla beraber acronisle image alıp, felaket senaryolarına karşın hazır halde bulunabilirsiniz. Bu konu hakkında portalda arama işlemleri yapabilirsiniz.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 27/01/2010 02:25

Paylaş: